Visszaszorulóban az airbnbzés


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Évekig háttérbe szorult, mára viszont újra a hosszú távú bérbeadás tűnik nyerőnek – írja a Magyar Idők.


Ahogyan minden bevételszerző tevékenységet, így a magánlakás-megosztó szolgáltatást, az airbnb-s lakások kiadását is szabályozza az állam, annak érdekében, hogy a piaci verseny moderált keretek között folyhasson – jelezte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter Oláh Lajos (DK) írásbeli kérdésére válaszolva, olvasható a Magyar Idők cikkében.

A tárcavezető kifejtette, hogy a polgárok önrendelkezési jogát elősegítő jogi keretek lehetővé teszik, hogy az egyes társasházak közösségei maguk döntsenek arról, hogy engedélyezik-e a házban a szálláshelyi vendéglátást.

Balla Ákos, a Balla Ingatlaniroda tulajdonos-ügyvezetője a lapnak azt mondta, a befektetők egyre nyugtalanabbak a Belvárosban, a rövid távú lakáskiadásban érdekelteket „satuba fogták”.

[htmlbox felteteles_adomegallapitas]

 

A szállodások lobbiznak az Airbnb ellen, másik oldalról pedig az adóhatóság is szigorúbban lép fel. Jogosan, hiszen a tevékenység nem kis része feketén zajlik. Mindemellett a társasházi lakóközösségeknek is egyre kevésbé tetszik, hogy külföldi turisták zavarják meg nyugalmukat – mutatott rá.

Balogh László, az Ingatlan.com vezető gazdasági szakértője szerint egyfajta status quo alakult ki Budapesten az Airbnb-vel. – Az adózott, legális mederbe terelés mellett nem érdek fellépni ellene, bár helyi szinten sorra születnek szigorító lépések – magyarázta, hozzátéve, hogy több jel is utal rá, hogy egyre többen lépnek ki a rövid távú ­kiadásból, és további lehetőségek felé néznek, vagy egyszerűen visszaállnak a hosszú távú, hagyományos lakáskiadásra, mondta a Magyar Időknek.


Kapcsolódó cikkek