720 millió forint támogatást igényeltek fiktív hallókészülékekre


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) őrizetbe vette a csalás irányítóit, bankszámlákat, ingóságokat foglalt, és zár alá vett egy ingatlant, valamint a társaság alaptőkéjét.

A két miskolci vállalkozó több gazdasági társaságot hozott létre azért, hogy hallókészülékeket értékesítsenek idős rászorulóknak a Nemzeti Egészségügyi Alapkezelő (NEAK) ártámogatásával. A gyanú szerint a cégek a magánszemélyek adataival visszaélve, fiktív hallókészülék-beszerzések után igényelték a támogatást a NEAK-tól, úgy, hogy az érintettek nem is tudtak a beszerzésről, és az eszközöket sem kapták meg, vagy silány minőségű távol-keleti áruhoz jutottak. A céghálózat ezzel a módszerrel összesen 721 millió forint támogatást vett fel jogosulatlanul.

A NAV Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága egy akcióban bankszámlákat és ingóságokat foglalt, és zár alá vett egy ingatlant valamint a társaság alaptőkéjét, összesen csaknem 200 millió forint értékben.

A pénzügyi nyomozók költségvetési csalás gyanújával hallgattak ki és vettek őrizetbe egy férfit és egy nőt, letartóztatásukat a Miskolci Járásbíróság elrendelte – derül ki a NAV közleményéből.

(Adó Online)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 8.

Az egészségügyi szektor növekedésére számít a DLA Piper

Az egészségügyi szektor döntéshozóinak 95 százaléka a bevételek növekedésére számít 2024-re vonatkozóan, ugyanakkor olyan, más ágazatokban domináns trendek, mint az ESG és az AI egyelőre nem szerepelnek a prioritási listák élén – derül ki a DLA Piper által publikált globális riportból. A DLA Piper Hungary szakértői jogi és pénzügyi szempontból azonosították az egészségipar fejlődésének mozgatórugóit, valamint aktuális kihívásait a Life Sciences Index 2024 felmérés alapján.

2024. július 8.

Sokkal nagyobb inflációt érzékelnek a fiatalok, mint amit a KSH mér

Továbbra is a ténylegesnél jóval magasabb inflációt érzékelnek a fiatalok a K&H ifjúsági index szerint. A második negyedévben átlagosan 18 százalékos drágulásról számoltak be, ami nem mutat jelentős változást az első negyedéves felmérésben szereplő 19 százalékos átlaghoz képest, ugyanakkor jóval meghaladja a hivatalos statisztikákban szereplő májusi 4 százalékos áremelkedést.