A Market Építő Zrt. árbevétele meghaladta a 308 milliárd forintot


A Market Építő Zrt. árbevétele tavaly meghaladta a 308 milliárd forintot, a magasépítéssel foglalkozó társaság anyavállalatra jutó átfogó nyeresége pedig 25,731 milliárd forint volt  – közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.

A beszámoló szerint a nettó árbevétel 11,763 milliárd forinttal nőtt, és elérte a 308,880 milliárd forintot. Az anyavállalatra jutó átfogó nyereség az előző üzleti évben, 2021-ben 43,036 milliárd forint volt.

A korábbi közleményük alapján a menedzsment várakozása teljesült, mert a rendelésállomány alapján 2022-ben 5 százalék körüli árbevétel-növekedést vártak a 2021-ben elért 289,020 milliárd forint után.

A Market Építő Zrt. az 1996-os megalakulása óta Magyarország egyik vezető építőipari cégcsoportjává vált. A teljes mértékben magyar tulajdonú vállalat az egyik legnagyobb forgalmú és kapacitású, professzionális magasépítő Magyarországon. Évente közel 40 beruházást valósít meg, melyek legnagyobb részét ipari és logisztikai létesítmények, irodaházak és szállodák kivitelezése teszi ki. A magasépítés teljes spektrumát lefedi, egyedülálló anyagok, technológiák és innovatív megoldások használatával.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 23.

DLA Piper: átalakulóban a hazai energiapiac

Magyarország energiaimport-kitettsége 85 százalék feletti, de ez az arány a klímasemlegesség felé tett lépésekkel csökkenthető. A kilátások pozitívak: gáztárolóink jelenlegi töltöttségi szintje a régióban az egyik legmagasabb, naperőművi kapacitásunk mintegy 6 ezer MW, illetve a lakossági villamosenergia-fogyasztás is csökkenő tendenciát mutat. A DLA Piper Hungary szakértői sorra vették azokat a tényezőket, melyek az energiaszektor átalakulására a legnagyobb hatással bírnak.

2024. május 23.

EY: Új EU-s szabályozás mutatja, mi a kibervédelem minimuma

Hatalmas károkat okoz a kiberbűnözés a pénzügyi szektorban, amire az Európai Unió választ kíván adnia az úgynevezett DORA rendelettel. A már jövőre élesben működő kiberszabályozás segít felkészíteni az európai, köztük a hazai pénzügyi szervezeteket az online támadások kivédésére – hívja fel a figyelmet az EY. A vállalatoknak jól felfogott érdeke, hogy megfeleljenek a DORA által nyújtott minimális elvárásoknak, de érdemes egy jóval komplexebb, személyre szabott megközelítés alkalmazni, hogy mindenképp elkerüljék a komoly anyagi és reputációs kárral járó biztonsági incidenseket.