Adócsökkentés a kiúthoz


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy adócsökkentés nem tudja a megrendelések hiányát pótolni, de tud olyan jövőképet nyújtani a vállalkozásoknak, amely segíthet ezt a néhány évet átvészelni

Egy adócsökkentés nem tudja a megrendelések hiányát pótolni, de tud olyan jövőképet nyújtani a vállalkozásoknak, amely segíthet ezt a néhány évet átvészelni – mondta Burány Sándor, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium államtitkára a Magyar Vállalkozásfinanszírozási (MV) Zrt. kkv-roadshow-jának utolsó, budapesti állomásán. Ugyanakkor nem mindegy, hogy egy adócsökkentés során milyen adószerkezet alakul ki.

Nálunk az élőmunka terhei voltak kiugróak, így ezeket kellett orvosolni. A hosszabb távú cél az, hogy a pénzügyi stabilitás mellett versenyképesebb legyen a gazdaság. Az szja csökkentése közvetetten, míg a járulékok mérséklése és az eho eltörlése közvetlenül javítja a vállalkozások helyzetét. Ugyanakkor a jövő évi költségvetés bevételi oldalán vannak bizonytalanságok – ismerte el. Változatlan struktúrában több pénzt elvonni már a szolgáltatási szint csökkenése nélkül nem lehet – fejtette ki Palócz Éva, a Kopint-Tárki igazgatója. A szakértő szerint a további adócsökkentések jelentik a kitörési pontot, ez viszont a nagy gazdasági rendszerek alapvető átalakításával lehetséges. A kiszámítható, transzparens gazdaságpolitika pedig a versenyképesség alapja lehetne – fűzte hozzá.

A mikro-, kis- és közepes vállalkozások finanszírozásának javítása érdekében jött létre az Európai Unió Jeremie programja, amelynek hazai implementálása egy évbe telt – mondta Benke Ákos, az MV Zrt. vezérigazgatója. Ezzel elsőnek számítunk az unión belül – emelte ki.

A magyar kkv-k egynegyede használ csak banki kölcsönt jelenleg, míg nyugaton 80-85 százalék ez az arány. Számos kkv működik, fejlődőképes, mégsem bankképes, mivel nincs hitelmúltjuk, hiányzik a biztosítékuk, a kis hitelösszegek miatt magas a relatív tranzakciós költség. Ezen igyekszik segíteni az állam azzal a 200 milliárd forintnyi összeggel, amely fejlesztési forrásként a következő évekre rendelkezésre áll.

Forrás: Világgazdaság Online


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 17.

Mi lesz a nyaralásokkal 2024-ben?

Nagyjából két évvel a koronavírus-járvány okozta sokk után úgy tűnik, mostanra újra megjött a magyarok utazási kedve, sőt új dimenzióba lépett. Az Everguest megbízásából készített friss Tárki – kutatás szerint az idén a magyarok több mint harmada (34%) tervezi, hogy részt vesz hosszabb-rövidebb utazáson, az elmúlt évhez képest bővül az utazást tervezők aránya. Az idén a magyarok több mint háromnegyede tervezi, hogy időt tölt a Balatonnál, a fővárost is évről évre egyre többen választanák. A válaszadók többsége azonban aggodalommal tekint a folyamatosan emelkedő árakra, ami továbbra is komoly kihívást jelent a belföldi turizmus számára.

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.