Beszerzési Menedzser Index: további lassulás júliusban
Kapcsolódó termékek: Cégjogi kiadványok, Vállalati Jogtár demo
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított júliusi értéke: 49,5. A korábbi július havi értékekkel összevetve az idei érték alacsonyabb, mint a hosszú távú e havi átlag (52,5) és az előző három év e havi értékeinek átlagát is alulmúlja (58,8) – olvasható a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság közleményében.
Júliusban a válaszadók az előző hónaphoz képest mérsékelt visszaesésről számoltak be. A tavaszi időszak mérsékelt bővülését követően június után júliusban is fordulatot figyelhetünk meg a feldolgozóiparban, a BMI index csökkent, jelenleg 50,0 feletti érték alatt áll.
A 2024 júliusi BMI index nőtt a júniusi (49,1) értékhez képest. Július átlag alatti hónapnak számít (az 1995 óta mért hosszú távú átlag értéke 52,6; a júliusi értékeké 52,5). A most mért szezonálisan kiigazított BMI indexérték a második legalacsonyabb július havi érték – áll a közleményben.
Kapcsolódó cikkek
A Beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított januári értéke 49,9. A válaszadók az előző hónaphoz képest lassulásról és stagnáláshoz hasonló folyamatokról számoltak be januárban. Az indexek többnyire csökkentek, ennek ellenére még hat index áll a fellendülési tartományban – közölte csütörtökön a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
2023. június 1.
A beszerzési menedzser index mérsékelten bővült májusban
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított májusi értéke: 57,1. A válaszadók az előző hónaphoz képest lassuló bővülési folyamatról számoltak be – közölte havi felmérésében a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
2022. január 3.
A beszerzési vezetők pozitívabban értékelték a decembert
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított decemberi értéke 64,8 pont, nagyobb a novemberi 52,2 értéknél – közölte hétfőn a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).