Brutális veszteségbe fordult az OTP


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A tavalyi első félév 52 milliárdos nyereségét idén 147,3 milliárdos mínusz követi. Betett a devizahiteles mentőcsomag.


A bankcsoport hat havi számviteli adózott vesztesége 147,3 milliárd forint volt, szemben a bázisidőszak 51,8 milliárd forintos nyereségével. A korrekciós tételek sokasága miatt a két időszaki teljesítmény nehezen összevethető – olvasható az OTP Bank első féléves működéséről beszámoló tőzsdei gyorsjelentésében.

Míg az első félévben egyedül a pénzintézeti különadórontotta az eredményeket – pontosan 29,4 milliárd forinttal – addig a második negyedévben számos jelentős tétel terheelte ezt a sort; ezek jó része a devizahiteles mentőcsomag első részéről szóló törvény okozta. A gyorsjelentés szerint a bank az árfolyamrés semmissége nyomán 41,3 milliárd forint visszatérítési kötelezettségel számol, míg az egyoldalú szerződésmódosítások törvény által vélelmezett tisztességtelensége kapcsán keletkező visszatérítési kötelezettségére 177,0 milliárd forintnyi céltartalékot képzett.

Az ukrán leánybank is jelentősen csökkentette a bankcsoport profitját: a gyorsjelentés szerint 27,6 milliárd forint értékben „leírásra került az ukrán leánybank kapcsán konszolidált szinten, IFRS szerint nyilvántartott goodwill egésze”.

További részleteket a bank első féléves működéséről itt talál.

Áfa törvény és számlázás szabályainak gyakorlati alkalmazása

Ízelítő a tematikából:

  • Gyűjtő számla
  • Számla korrekciók szabályai
  • Az adóalap meghatározása, valamint az adóalap utólagos csökkenésének esetei és elszámolása
  • A külföldi fizetőeszközben kifejezett ellenértékes ügyletről kibocsátott számla sajátossága

Előadó: Sike Olga főosztályvezető-helyettes, NAV

Bővebb információ és jelentkezés>>


Kapcsolódó cikkek

2024. július 1.

Szomszédainknál erősít a piacvezető magyar HR-szolgáltató: felveszi a Prohuman nevet a szerb leánycég

Prohuman néven folytatja tevékenységét Szerbiában a CityScope HR-szolgáltató, amely tavaly került az immár 7 országban működő magyar tulajdonú cégcsoport irányítása alá. Tovább erősödik a Prohuman Szlovéniában is, ahol a két évtizedes szakmai tapasztalattal bíró Slavica Jerebet nevezték ki az ügyvezető igazgatói posztra. A 20 éves, több mint ezer ügyfelet kiszolgáló és mintegy 25 ezer embernek munkát adó Prohuman Group nem titkolt célja, hogy a hazai piacvezető és meghatározó régiós szerep után egész Kelet-Közép-Európa első számú HR-szolgáltatójává váljon.

2024. július 1.

Pénzt és energiát takarítunk meg a korszerűsítéssel – indul az Otthonfelújítási program

A hazai lakóépületek legalább 80 százaléka 1990 előtt épült, a lakásállomány nagyjából 40 százaléka pedig energetikai szempontból rossz kategóriába sorolható, így a lakóingatlanok energiahatékonyságának javítása kiemelt fontosságú – hangsúlyozták az MBH Bank szakértői az Otthonfelújítási program indulása kapcsán tartott sajtótájékoztatón.

2024. július 1.

Rekordévet zárt a Ganz 2023-ban

Több mint másfélszeresére, 71,55 millió euróra nőtt a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. árbevétele 2023-ban. A 2020-ban történő reorganizációt követően a magyar nehézgépgyártó vállalat egy sor energiahatékonysági és gyártástechnológiai fejlesztést indított el, amelynek köszönhetően a társaság új fejlődési pályára állt. A vállalat nemcsak hazai terepen teljesített jól, árbevételének fele az európai piacról származott 2023-ban.