Családi csődvédelmet javasol a KDNP


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Családi csődvédelem bevezetését javasolja a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP). A lehetőséggel azok élhetnének, akik bár fizetésképtelenek, segítséggel van esélyük kilábalni nehéz helyzetükből.


A családi csődvédelem azoknak jelenthetne segítséget, akik törleszteni már nem tudnak, de otthonuk elvesztése, vagy teljes ellehetetlenülésük még megelőzhető vagyongondnok közreműködésével – mondta Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője. A törlesztések komoly gondot jelentenek napjainkban, és sok család kerül csődközeli helyzetbe, vagy jut csődbe – tette hozzá a politikus.

Bagdy Gábor országgyűlési képviselő úgy vélte, hogy a családi csődvédelemmel 5-15 ezer családon lehetne segíteni évente. Elképzeléseik szerint ha a csőd részleteiről a felek nem tudnak megegyezni, bírósághoz fordulhatnának. Az egyezség mellett pedig családi csődgondnok, vagyongondnok segítené az érintett családokat.

Ez több éves együttműködést is feltételezhet a helyzet rendezéséig; nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, az intézményi háttér kidolgozása akár öt-tíz évet is igénybe vehet.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 8.

Az egészségügyi szektor növekedésére számít a DLA Piper

Az egészségügyi szektor döntéshozóinak 95 százaléka a bevételek növekedésére számít 2024-re vonatkozóan, ugyanakkor olyan, más ágazatokban domináns trendek, mint az ESG és az AI egyelőre nem szerepelnek a prioritási listák élén – derül ki a DLA Piper által publikált globális riportból. A DLA Piper Hungary szakértői jogi és pénzügyi szempontból azonosították az egészségipar fejlődésének mozgatórugóit, valamint aktuális kihívásait a Life Sciences Index 2024 felmérés alapján.

2024. július 8.

Sokkal nagyobb inflációt érzékelnek a fiatalok, mint amit a KSH mér

Továbbra is a ténylegesnél jóval magasabb inflációt érzékelnek a fiatalok a K&H ifjúsági index szerint. A második negyedévben átlagosan 18 százalékos drágulásról számoltak be, ami nem mutat jelentős változást az első negyedéves felmérésben szereplő 19 százalékos átlaghoz képest, ugyanakkor jóval meghaladja a hivatalos statisztikákban szereplő májusi 4 százalékos áremelkedést.