Derűlátóbbak a cégvezetők


A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított februári értéke 52,2 pontra javult a januári 50,1 pontos értékről; februárban a válaszadók az előző hónaphoz képest mérsékelt bővülésről számoltak be – közölte pénteken a Magyar logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

Február átlag alatti hónapnak számít (az 1995 óta mért hosszú távú átlag értéke 52,5; a februári értékeké 53,1). A most mért szezonálisan kiigazított BMI indexérték a hatodik legalacsonyabb február havi érték – írták a közleményben.

Az adatok szerint februárban az indexek vegyesen változtak, ám csupán négy index áll a fellendülési tartományban.

Az új rendelések mennyisége nőtt, az indexérték 6,8 százalékponttal emelkedett. Az 50,0 pont feletti érték a termelt mennyiség emelkedését jelzi. 1995 óta ez a tizenötödik legmagasabb februári érték.

A termelési mennyiség ismét bővülést jelez, a februári indexérték 1,2 százalékponttal nőtt az előző hónaphoz képest. 1995 óta ez a tizenkettedik legmagasabb e havi érték.

A foglalkoztatás 50 pont alatt áll, az indexérték 2,1 százalékponttal alacsonyabb az előző havinál, értéke enyhe zsugorodást jelez. Az elmúlt időszakban 50,0 pont körül mozgott az index, ami februárban 49,1-re csökkent. Az indexérték a kilencedik legalacsonyabb e havi érték.

A szállítási átfutási idő index ismét 50,0 alatt áll, értéke 5,5 százalékponttal nőtt. Az idei a nyolcadik legalacsonyabb érték 1995 óta.

A vásárolt készletek index értéke 3,4 százalékponttal csökkent januárhoz képest. Az idei februári indexérték a hatodik legalacsonyabb érték 1995 óta.

A külpiaci mutatók közül az importindex enyhén visszaesett. Az import indexe 1,1 százalékponttal esett vissza, az exporté 0,1 százalékponttal emelkedett, 50,0 pont felett áll.

A beszerzési árak mérséklődtek, az index értéke 4,3 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz képest.

A beszerzési mennyiség index 1,3 pontot emelkedett. A késztermékkészletek indexe 2,4 százalékponttal csökkent e hónapban.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Az ipari termelés és az építőipari termelés volumene is csökkent

2024 márciusában az ipari termelés volumene 10,4, munkanaphatástól megtisztítva 2,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól – erősítette meg szerdán kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A jelentős eltérést a nyers és munkanaphatástól megtisztított adat között az okozza, hogy ebben a hónapban hárommal kevesebb munkanap volt, mint 2023 márciusában.

2024. május 15.

A nyolcadik legnagyobb bankká nőtte ki magát a Gránit Bank

A Gránit Bank 19 milliárd forintos adózott eredménnyel, konszolidált szinten 21,6 milliárd forintos nyereséggel zárta a tavalyi évet, a mérlegfőösszeg alapján pedig mára Magyarország nyolcadik legnagyobb univerzális bankjává vált – tájékoztatott a pénzintézet

2024. május 15.

A Duna House közzétette az osztalék végleges mértékét

Duna House Holding Zrt. kedden közzétette a 2023. év után fizetett osztalék végleges mértékét, amely szerint egy darab „A” sorozatú törzsrészvényre 125,21 forint bruttó osztalékot fizet az osztalékra jogosult részvényeseknek.