EY: pozitívak a magyar cégvezetők


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A nemzetközi és a magyar gazdaság stabilitásával, továbbá a vállalati tranzakciós piac bővülésével számolnak jövőre a magyar cégvezetők – derült ki az EY legfrissebb Globális Tőkebizalmi Barométeréből.


A közlemény szerint a megkérdezettek fele stabilnak ítéli a magyar gazdaság helyzetét, minden harmadik válaszadó pedig javulásra számít. Emellett a vállalati döntéshozók jelentős része arra számít, hogy a nemzetközi gazdasági helyzet kiegyensúlyozott marad vagy javulni fog a következő 12 hónapban.

A vállalati akvizíciókkal és összeolvadásokkal kapcsolatban  a magyar vezetők 54 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a hazai tranzakciós piac bővülésére számít. A legtöbben a korábbi évekhez hasonlóan a technológiai szektorban számítanak több tranzakcióra. 

Dezse Margaret, az EY tranzakciós tanácsadási szolgáltatások üzletágának vezető partnere szerint a magyar vezetők a régióban átlag feletti aktivitásra készülnek a vállalati tranzakciós piacon. A közleményben kifejti, hogy a régiós országokban megkérdezettek 43 százaléka számít arra, hogy aktívan keresni fogja a felvásárlási lehetőségeket, szemben a magyarországi 53 százalékos aránnyal. 

 

Az akvizíciók célja továbbra is a piaci részesedés növelése, melynek akadályát ugyanakkor a magyar cégvezetők a megfelelő célpontok hiányában látják. 

Az idei felmérésből kiderül az is, hogy a magyar válaszadók mintegy 20 százaléka gondolja úgy, hogy a digitális technológiák elterjedése a munkaerő csökkenéséhez vezethet, 47 százalékuk pedig lehetőséget lát a munkaerő számának növekedésében. 

Az EY Globális Tőkebizalmi Barométerét 1700 vállalati döntéshozó megkérdezésével készítették összesen 47 országban. A közép- és dél-európai régióban Bulgária, a Cseh Köztársaság, Magyarország, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Törökország, Málta és Lettország cégvezetőit kérdezték. Az évente kétszer megjelenő barométert az EY először 2009-ben készítette el.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Mabisz: megközelítette az egymilliót a szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítással rendelkezők száma tavaly

Az üzleti alapú szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítási szerződéssel, illetve az ilyen biztosítási védelemmel rendelkezők száma elérte a 947 ezret tavaly, a biztosítás által fedezett egészségügyi ellátások költsége pedig alig 20 milliárd forintról csaknem 27 milliárd forintra nőtt egy év alatt – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) hétfőn.

2024. július 3.

Díjkorrekciók és új díjcsomagok a mobilszolgáltatások piacán

Az idei év igen jelentős átrendeződést hozott a mobilszolgáltatások piacán. Az év eleji kisebb-nagyobb mértékű roamingadatkeret-emeléseket követően március elejétől mindegyik jelentős mobilszolgáltató inflációkövető díjkorrekciót vezetett be, majd alig egy-másfél hónapon belül sorra mindhárom szolgáltató teljesen megújította az előfizetéses mobiltelefon-díjcsomagjainak kínálatát, és többségében rövidesen lezárta vagy már bejelentette, hogy lezárja a korábban előfizethető, díjkorrekcióval megemelt havi díjú tarifacsomagjait.

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)