Fizetésemelésről nincs szó


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Lassan indulnak be a helyi szintű bértárgyalások, sok munkáltató kihasználja az új MT adta lehetőségeket a fizetéscsökkentésre – írja a Napi Gazdaság.


Lassan indulnak be a bértárgyalások: a cégek a piaci környezetük elemzésén túl az új adó- és cafeteriaszabályokkal ismerkednek, és egyre inkább kihasználják a Munkatörvénykönyve által kínált fizetéscsökkentési lehetőségeket, míg a szakszervezetek az országos bérajánlás hiányára panaszkodnak – írja hétfői számában a Napi Gazdaság.

Az általános tapasztalat a lap szerint az, hogy a minimálbér-emelésen túl másra nem hajlandóak a cégek, és az idén a cafeteriakereteket is inkább szűkítenék. Azzal, hogy 2013-ra nem állapodtunk meg országos bérajánlásban, jeleztük: a versenyszférában nem látunk lehetőséget a két kötelező bérelemen felüli bérfejlesztésre, de nem látjuk ennek racionalitását sem − mondta a lapnak Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára.

Sok helyről azt a visszajelzést kapták, hogy alig van hajlandóság a minimálbér és a bruttó 200 ezer forint közötti keresetűek reálkeresetének rendezésére, efölött pedig a szuperbruttó kivezetéséből fakadó keresetnövekedéssel tudják le a bérfejlesztést. Számos munkáltató emellett egyre inkább áttér a 4 hónapos munkaidőkeretre − így nem kell a túlórákat megfizetniük −, terjed a túlóra ellentételezése szabadnapkiadással és az éves túlmunkakeret kihasználása – nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke.

További részleteket itt talál.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 13.

OC: a családi házak eladása volt a legnehezebb

Idén az első negyedévben a használt családi házak eladása volt a legnehezebb: ezek az ingatlanok országos átlagban 185 napig voltak a piacon, ami az előző negyedév átlagához képest 30 nappal hosszabb idő – közölte az Otthon Centrum

2024. május 10.

Növekszik a kínai vállalkozások jelenléte Magyarországon.

Magyarországon nőtt a kínai vállalkozások száma 2023-ban: az OPTEN legfrissebb adatai szerint közel 600 kínai tulajdonnal rendelkező cég működik hazánkban. Az árbevétel több mint háromszorosára nőtt a legutolsó elérhető pénzügyi adatok alapján, míg a feldolgozóipar és az építőipar egyre meghatározóbb szerepet játszik a kínai cégek tevékenységében.