Hogyan spórolj az üzleti utakon?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vannak üzletágak, melyben az utazás létkérdés, akár válság van, akár nincs. Üzletkötések, konferenciák, előadások – mind komoly rövid távú kiadásokat jelentenek, még akkor is, ha hosszabb távon azért megtérül a befektetés. Néhány tipp, mivel lehet spórolni.

Fontossági sorrend

Persze a legjobb módszer, ha nem utazunk egyáltalán. A személyes találkozók persze rendkívül fontosak, de nem biztos, hogy egy egymillió forintos üzleti út megéri az árát, ha nagyjából ennyi hasznot is lehet húzni az üzletből. A kiemelkedő eseményekre különítsünk el pénzt, az alacsonyabb rendű ügyeket pedig próbáljuk meg távolról intézni, telefonon konferenciahívással vagy épp az interneten videoalkalmazással.

Vedd meg a repülőjegyet jó előre!

A legjobb árakhoz legalább három héttel az út előtt illik lefoglalni a repülőjegyet, de lehet ez akár két hónap is. A repülőtársaságok manapság egyre inkább bontják meg az áraikat, amelynek épp az üzleti utazók ihatják meg a levét. Külön kell fizetni a csomagért, annak biztosításáért, vagy épp az első beszállás jogáért. Aki nem figyel, könnyen meg is duplázhatja a jegy alapárát, úgyhogy érdemes szelektálni, mire muszáj költeni, és mit lehet kihagyni.

Használj törzsutas-kártyát

Érdemes utánanézni a törzsutas-kedvezményeknek is, mivel jelentős költségeket lehet megtakarítani. A 39 fős Capital Inventory évi 1,25 millió pontot gyűjtenek üzleti útjaik során, ennek felhasználása pedig évi 40-50 ezer dollár megtakarítást hoz a konyhára – írta a SmartMoney.

Vásárolj kuponfüzetet

Ha sokszor kell ugyanabba a városba repülni, érdemes utánajárni az ott kapható kedvezmény-kártyáknak. Már a repülőtársaságok is árusítanak olyan kártyákat, melyekkel nemcsak a repülés olcsóbb, de rendkívül kedvező áron kaphatunk szállodai szobát, bérelt autót vagy épp vacsorát.

Írd le a költségeket

Igen sok helyen tud a cég utazó embere spórolni, a legjobb azonban, ha az adóalapot is csökkenteni tudja a költségekkel. Nemcsak a repülőjegyet, de a hotelszobát, a bérelt autót sőt az üzleti vacsorát is el lehet számolni, és mindehhez csak a bizonylatok kellenek.

Forrás: Pénzcentrum


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.