Péntektől lehet beadni a pályázatokat a gazdaságvédelmi akcióterv keretében a mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) támogatására indított 50 milliárd forint keretösszegű konstrukcióra, az első kifizetésekre már június első felében sor kerülhet – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.
György László kifejtette: arra számítanak, hogy a program révén 60 ezer magyar munkahelyét tudják megerősíteni és megőrizni.
A konstrukció egyebek mellett abban tér el a többitől, hogy az egész országban elérhető, mindenhol 70 százalékos támogatás-intenzitással – 100 forintnyi beruházásból 70 forintot magára vállal az állam -, és nagyon széles körben felhasználható. Lényegében az az egyetlen kritérium, hogy meg kell tartani az áprilisi foglalkoztatotti létszám 90 százalékát – emelte ki az államtitkár.
A konstrukció sajátossága, hogy visszatérítendő forrásként jelenik meg a vállalkozásoknál, és ha teljesítik a foglalkoztatási kritériumot és más feltételeket, vissza nem térítendő támogatássá válik. Azért is jó ez a konstrukció, mert így előre oda tudják adni a vállalkozásoknak a pénzt – tette hozzá. Például, egy 249 fős vállalkozás 153,5 millió forint támogatáshoz juthat ebben a konstrukcióban. Az államtitkár szerint az első támogatási szerződéseket két héten belül meg tudják kötni.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek:
Emelték a cégek környezetbarát beruházásait támogató pályázatok keretét
2021. február 24.
A Gazdaság-újraindítási Akcióterv részeként a keretösszeg 20 milliárd forintos emeléséről döntöttek a cégek környezetbarát beruházásait támogató pályázatnál.
EY: újdonság a NAV célkeresztjében
2021. február 23.
Idén is közzétette ellenőrzési tervét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), amelyből kiderül, mely területekre fókuszál vizsgálatai során.
Rengeteg foglalás érkezett a szálláshelyekre
2021. február 23.
Áprilisra 518 ezer vendégéjszakányi foglalás szerepel a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatbázisában, és ez a szám napról napra nő.
Meghosszabbították a távmunka könnyített szabályait
2021. február 23.
Az átmeneti rendelkezések a veszélyhelyzet meghosszabbításával összhangban alkalmazhatók újabb három hónapon át, így május 23-ig állapodhatnak meg a törvényi keretektől eltérően a távmunkáról a munkáltatók és a munkavállalók.
Brexit: az üzleti utak is nehezebbek lettek
2021. február 22.
Az átmeneti időszak lejártával a britek idén már a harmadik országbeli állampolgárokra vonatkozó szabályok szerint utazhatnak be és vállalhatnak munkát Magyarországon.