Jobban ment a gyógyszertáraknak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kilenc százalékot nőtt a gyógyszertári vállalkozások adózás utáni eredménye a múlt évben .


A mostanra kialakult gazdasági és jogi környezet biztosítja a gyógyszertárak hosszú távra szóló, stabil működését – erről a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke beszélt egy hétfői háttérbeszélgetésen. Hankó Zoltán szerint a következő években már sem a gazdasági válság kezelése, sem pedig a struktúraátalakítás nem vonja el a figyelmet a gyógyszerellátásról.

Tájékoztatása szerint a gyógyszertári vállalkozások adózás utáni eredménye a múlt évben 24,5 milliárd forint volt, amely 9 százalékos növekedést jelent a 2014. évihez képest, és először haladta meg nominálisan a liberalizáció előtti utolsó év, azaz 2006 22,9 milliárd forintját.

 

Sohajda Attila kamarai alelnök arról beszélt, hogy a patikai árréstömeg 2010-ben 93 milliárd, 2015-ben 110,5 milliárd forint volt, ez 6,8 százalékkal magasabb a 2014-es adatnál. A szállítói tartozások tekintetében a 2010-es év volt a mélypont, akkor 62,7 milliárd forint volt a patikák tartozása a szállítók felé. Ezt 2015-re 38,1 milliárdra sikerült csökkenteni.

Hankó Zoltán megjegyezte, a patikák a forgalmuk emelkedését a készletek finanszírozására és a szállítók kiegyenlítésére használják. „Kezd beállni az egyensúlyi állapot a patikák gazdálkodásában” – tette hozzá.

A kamara elnöke biztos abban, hogy minden patika megfelel majd annak a törvényi előírásnak, amely szerint 2017. január 1-jétől csak olyan közforgalmú gyógyszertár működhet, amelyben gyógyszerészé a többségi tulajdon.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Mabisz: megközelítette az egymilliót a szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítással rendelkezők száma tavaly

Az üzleti alapú szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítási szerződéssel, illetve az ilyen biztosítási védelemmel rendelkezők száma elérte a 947 ezret tavaly, a biztosítás által fedezett egészségügyi ellátások költsége pedig alig 20 milliárd forintról csaknem 27 milliárd forintra nőtt egy év alatt – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) hétfőn.

2024. július 3.

Díjkorrekciók és új díjcsomagok a mobilszolgáltatások piacán

Az idei év igen jelentős átrendeződést hozott a mobilszolgáltatások piacán. Az év eleji kisebb-nagyobb mértékű roamingadatkeret-emeléseket követően március elejétől mindegyik jelentős mobilszolgáltató inflációkövető díjkorrekciót vezetett be, majd alig egy-másfél hónapon belül sorra mindhárom szolgáltató teljesen megújította az előfizetéses mobiltelefon-díjcsomagjainak kínálatát, és többségében rövidesen lezárta vagy már bejelentette, hogy lezárja a korábban előfizethető, díjkorrekcióval megemelt havi díjú tarifacsomagjait.

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)