Növelte a nyereségét az első három negyedévben a CIG Pannónia


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. egy év alatt 795 millió forintról 828 millió forintra növelte az adózott eredményét az első 9 hónapban – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett beszámolóban.

A társaság annak ellenére ért el emelkedést, hogy annak túlnyomó részét elvitte az adónövekedés. Ezek nélkül 487 millió forinttal lenne nagyobb az eredmény, vagyis majdnem tízszer akkora, 39 százalék lenne a változás éves összevetésben.

Ennél is nagyobb mértékben, 42 százalékkal emelkedtek a biztosítási díjak. Összegük idén meghaladta a 22,6 milliárd forintot, míg a tavalyi azonos időszakban még nem érte el a 16 milliárd forintot. Az eredményhez a hagyományos termékek kivételével mindegyik portfólió hozzátett, a díjak növekedése továbbra is az új értékesítéseknek köszönhető. Az értékesítési csatornák közül a független értékesítői hálózat teljesített a legjobban.

A biztosító a harmadik negyedévben nem vezetett be új terméket, inkább a termékek értékesítését optimalizálta, ez volt a növekedés hajtóereje az elmúlt időszakban. A közlemény szerint ronthatja a termékkínálat egyes elemeinek jövedelmezőségét az adótöbblet és az infláció, így ezek hatásait folyamatosan elemzik, hogy megőrizzék a versenyképességüket.
A CIG Pannónia tavaly 1,68 milliárd forint adózott eredményt ért el, 155 százalékkal többet, mint 2020-ban. A biztosítási díjbevételek 18 emelkedtek, összegük elérte a 22,7 milliárd forintot. A társaság a BÉT prémium kategóriás kibocsátója, részvényei pénteken 261 forinton zártak, árfolyamuk egy éven belül 228 és 398 forint között változott.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.