Növelte globális árbevételét a BDO


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A cégcsoport 19 stratégiai vállalatfelvásárlást hajtott végre az elmúlt üzleti évében.


A világ egyik vezető könyvvizsgáló és professzionális tanácsadó hálózata, a BDO tagvállalatainak összesített díjbevétele elérte a 7,3 milliárd USA dollárt a 2015. szeptember 30-án zárult idei pénzügyi év során – olvasható a cég Adó Online-hoz eljuttatott közleményében.

Ez csaknem 13 százalékos bővülést jelent az előző évhez képest. A cégcsoport ebben az időszakban 19 stratégiai vállalatfelvásárlást hajtott végre, melyek révén a BDO ebben az időszakban is jelentős mértékben meg tudta erősíteni vezető pozícióját a közepes tanácsadócégek piacán.

A BDO az elmúlt egy év során is folytatta földrajzi terjeszkedését: újabb három államban nyitott irodát, így jelenleg már 154 országban folytatja működését. A tagvállalatok irodáinak száma több mint 6 százalékkal 1408-ra növekedett, ezekben immár összesen 64 300 alkalmazottat foglalkoztatnak (a létszám 8,2 százalékkal nőtt az elmúlt év során).

A hálózat növekedése több tényező együttes hatásának köszönhető. Egyrészt folytatódott a könyvvizsgálói piac konszolidációja, ami számos kedvező cégbeolvadást is eredményezett. Másrészt a meglévő tagvállalatok is kedvező organikus növekedésről adtak számot a legtöbb régióban. A cégcsoport dollárban számítva az Európát, a Közel-Keletet és Afrikát magában foglaló, úgynevezett EMEA-régióban 3, az amerikai kontinensen 22 százalékos, míg az ázsiai és csendes-óceáni térségben 10 százalékos árbevétel-növekedésről számolt be.

A BDO USA-ban működő legnagyobb tagvállalata nem kevesebb mint 29 százalékkal, 1,12 milliárd dollárra növelte árbevételét. A növekedést többek között négy nagy felvásárlás is segítette: UHY (Texas), SS&G (Ohio és Chicago), Stone Carlie (St Louis) és Cross, Fernandez & Riley (Közép-Florida).

Az árbevételhez csoportszinten továbbra is a könyvelési és könyvvizsgálati tevékenység járult hozzá a legnagyobb, 59 százalékos arányban. Az adótanácsadás súlya – többé-kevésbé az elmúlt éveknek megfelelően – 20,4 százalék volt. A tanácsadói tevékenységek stratégiai fókuszba helyezése is érezteti hatását, mivel ez a terület immár a teljes árbevétel 20,6 százalékát biztosítja.

Navigátor Adózás modul

Az Art. Navigátor és az Áfa Navigátor csomagban, 10% kedvezménnyel.

A navigátorok a jogi eljárásokat a kezdeményezéstől a lezárásig folyamatábrákkal követik végig, a kapcsolódó anyagok (jogszabályok, Nav-állásfoglalások, nyomtatványok) egy kattintással elérhetőek.

Megrendelés >>

Mint ismeretes, október elején a BDO nyerte el „Az év hálózata” címet az a könyvvizsgáló iparág elismert szaklapjának, az International Accounting Bulletinnek (IAB) idei díjazásán. A díj értékét mutatja, hogy ebben a kategóriában a Big 4 cégekkel versenyezve tudott az élre kerülni.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

Áprilisi növekedés az építőiparban: Mit jelent a csökkenő cégszám

Az építőipar stabilizációja irányába mutat az idei év első négy hónapjának gazdasági teljesítménye. Kísért a múlt, további cégszámcsökkenés májusban, közel ezerrel kevesebb vállalkozás az idei évben. A cégalapítási kedv mélyponton, az elmúlt hat év legalacsonyabb aktivitása az első 5 hónapban.

2024. július 4.

Versenyfelügyeleti eljárás: Gazdasági Versenyhivatal kontra Lidl

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárás alá vonta a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt-t, mert a vállalkozás vélhetően megalapozatlan piacelsőségi állítással téveszthette meg a fogyasztókat – közölte a hatóság csütörtökön.

2024. július 4.

160 milliárd forintos pályázati felhívás várható – érdemes felkészülni!

A Niveus Consulting Group szerint a K+F pályázatokra rendelkezésre álló források akár már 2025-ben elfogyhatnak, ezért a cégeknek érdemes minél előbb pályázniuk az innovációs projektekre. A pályázatok iránti érdeklődés rendkívüli, ezt jelzi, hogy a „2024-1.1.1-KKV-FÓKUSZ” pályázatot hat nap alatt le kellett zárni, mert a támogatási igények kétszeresen meghaladták az 50 milliárd forintos keretösszeget.