Olcsóbb a biztosítás a kkv-knak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy átlagos kisvállalkozás ma 20 százalékkal alacsonyabb díj mellett fedezheti biztosítással alapvető kockázatait, mint két éve, 2008-hoz képest pedig a díjcsökkenés eléri a 36 százalékot – közölte a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ).


A piacon elérhető legolcsóbb és legdrágább biztosítási díj között továbbra is közel két és félszeres a különbség, így körültekintő elemzés után érdemes szerződést kötni – hívja fel az érintettek figyelmét a FBAMSZ.

A díjcsökkenést egyebek mellett azzal magyarázza a közlemény, hogy a kkv-k teherviselő képessége is csökkent.

A FBAMSZ a díjcsökkenést úgy határozta meg, hogy vett egy megyeszékhelyen működő, évi 100 millió forint árbevételű céget, s annak a kockázataira vonatkozó biztosítások díjait vette számba, immár harmadszor.

RODIN adózási-számviteli szakmai rendezvények

A vagyon- és felelősségbiztosítást, a géptörés- és üzemszünet-kockázatot, továbbá a cég járműveinek biztosításait is tartalmazó csomag díja most 1 millió 655 ezer forint. Ugyanezeket a kockázatokat a legdrágább biztosító 3 millió 880 ezer forintért vállalja.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 8.

Az egészségügyi szektor növekedésére számít a DLA Piper

Az egészségügyi szektor döntéshozóinak 95 százaléka a bevételek növekedésére számít 2024-re vonatkozóan, ugyanakkor olyan, más ágazatokban domináns trendek, mint az ESG és az AI egyelőre nem szerepelnek a prioritási listák élén – derül ki a DLA Piper által publikált globális riportból. A DLA Piper Hungary szakértői jogi és pénzügyi szempontból azonosították az egészségipar fejlődésének mozgatórugóit, valamint aktuális kihívásait a Life Sciences Index 2024 felmérés alapján.

2024. július 8.

Sokkal nagyobb inflációt érzékelnek a fiatalok, mint amit a KSH mér

Továbbra is a ténylegesnél jóval magasabb inflációt érzékelnek a fiatalok a K&H ifjúsági index szerint. A második negyedévben átlagosan 18 százalékos drágulásról számoltak be, ami nem mutat jelentős változást az első negyedéves felmérésben szereplő 19 százalékos átlaghoz képest, ugyanakkor jóval meghaladja a hivatalos statisztikákban szereplő májusi 4 százalékos áremelkedést.