Péntektől regisztrálhatnak energiatámogatásra a szálláshelyek és az éttermek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Megjelent az energiaköltség- és beruházás támogatási program legfrissebb, módosított felhívása, amely részletezi, hogy a szálláshely-szolgáltatók és a vendéglátó egységek üzemeltetői milyen feltételekkel pályázhatnak az állami segítségre.

A kormány még karácsony előtt döntött arról, hogy a korábban az energiaintenzív feldolgozóipari vállalkozásoknak biztosított rezsitámogatást (Feldolgozóipari KKV Energiaköltség és Beruházás Támogatási Program) kiterjeszti a szálláshelyekre és a vendéglátó egységekre is. A döntés értelmében mintegy 16 ezer vendéglátó egység és 4500 szálláshely kaphat segítséget az energiaválság miatt megnövekedett rezsiköltségei mérsékléséhez – adta hírül akkor a Magyar Turisztikai Ügynökség.

Az állami támogatási program most megjelent hetedik, módosított felhívásából már kikerült a „feldolgozóipari” szó, és a pályázat elnevezése „KKV Energiaköltség és Beruházás Támogatási Program 2022-2023″-ra módosult.

A pályázat benyújtásának első lépése a regisztráció, amit mielőbb érdemes megtenni. A szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás nemzetgazdasági ágba tartozó vállalkozások (TEÁOR 55-56) számára a pályázati regisztrációs felület 2023. január 20-án nyílik meg. A program keretében két különböző támogatási konstrukció érhető el az érintett turisztikai mikro-, kis- és középvállalkozások számára. A 2023. január, február, március havi, számlával igazolható földgáz-, villamosenergia-, illetve távhőköltségek esetében vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek, amelynek mértéke az előző év azonos időszakához mért növekmény maximum 50%-a lehet. Továbbá lehetőségük van energiahatékonysági beruházás hitellel érintett részéhez az önerőt kiegészítő, legfeljebb 15 százalékos vissza nem térítendő támogatás igénybevételére is.

A pályázati kritériumok és kötelező vállalások között szerepel:

  • a vállalkozás 2021-es energiaköltsége eléri az adott évi értékesítés nettó árbevételének 2 százalékát.
  • a vállalkozás 2021-ről teljes lezárt üzleti évvel rendelkezik és 2021. január 1. előtt alapították.
  • 2023. IV. negyedévének végére a vállalkozásban foglalkoztatottak létszáma legfeljebb 10 százalékkal csökkenhet a 2022-es év azonos időszakához képest.
  • a vállalkozás vállalja, hogy energiahatékonysági beruházást hajt végre legkésőbb 2024 végéig.

A támogatási kérelmet az egyes hónapokra külön-külön, vagy több hónapra vonatkozóan egyszerre is be lehet nyújtani.
A pályázati felhívás elérhető ezen a linken.

Forrás: www.turizmus.com


Kapcsolódó cikkek

2024. május 10.

Növekszik a kínai vállalkozások jelenléte Magyarországon.

Magyarországon nőtt a kínai vállalkozások száma 2023-ban: az OPTEN legfrissebb adatai szerint közel 600 kínai tulajdonnal rendelkező cég működik hazánkban. Az árbevétel több mint háromszorosára nőtt a legutolsó elérhető pénzügyi adatok alapján, míg a feldolgozóipar és az építőipar egyre meghatározóbb szerepet játszik a kínai cégek tevékenységében.

2024. május 10.

Az üzemanyagok és az élelmiszerek gyorsították az inflációt áprilisban

Az éves fogyasztóiár-index áprilisban 0,1 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest. Az üzemanyagok 0,3 százalékponttal, az élelmiszerek 0,2 százalékponttal járultak hozzá az infláció emelkedéséhez, amelyet részben ellensúlyozott az iparcikkek 0,3 százalékpont erejű inflációt csökkentő hatása – állapította meg a legfrissebb statisztikai adatokhoz fűzött pénteki elemzésében a Magyar Nemzeti Bank (MNB).