Pénzügyi vetélkedő 13. alkalommal- K&H Vigyázz, kész, pénz!


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több mint 71 ezer diák, 1800 iskolai csapat 800 településről vett részt az elmúlt tizenkét évben a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőn, amelyre az idei tanévben is sor kerül. A K&H továbbra is elkötelezett a fiatalok pénzügyi ismereteinek fejlesztésében, az októberben rajtoló versenysorozatban kiemelt szerepet kapnak a fenntarthatósági szempontok és a digitális fejlesztések, amelyek megkönnyítik a pénzügyek kezelését.

Minden eddiginél fontosabbá vált a tudatosság és a fenntarthatóság a mostani időszakban, amikor az árak jelentős emelkedésével, az energiaválság kedvezőtlen hatásaival naponta szembe kell néznie mindenkinek, így a legfiatalabbaknak is. A K&H társadalmi felelősségvállalási programjának már több mint tíz éve szerves része a pénzügyi edukáció, a pénzintézet szerint ugyanis a felnőtté váló fiatalok így olyan tudásra tehetnek szert, amelyekkel rövid és hosszú távon is megfelelő döntést tudnak hozni.

A tizenkét év alatt 800 településről, 1800 iskola csapata, több mint 71 ezer gyerek vett részt a vetélkedőn. A legutóbbi, 2021/2022-es tanévben megrendezett versenyen majdnem 10 ezer diák mérte össze tudását az őket felkészítő pedagógusok, szülők és mentorok segítségével. „Az idei verseny első három fordulója a fenntarthatóság és a digitalizációs forradalom jegyében szintén online formában zajlik, a döntőre viszont egy nagyszabású esemény keretében, személyes részvétellel kerül majd sor 2023 májusában” – mondta Horváth Magyary Voljč Nóra, a K&H kommunikációs vezetője. A versenyzők természetesen segítséget kapnak, a felkészülést 15 részes videósorozat és egy ma már 35 ezer letöltéssel “büszkélkedő” mobilapplikáció segíti. „A vetélkedő összhangban van a K&H társadalmi felelősségvállalási politikájával, amelynek több, mint egy évtizede szerves része a pénzügyi edukáció. A legfiatalabbak pénzügyi ismereteinek bővítése ugyanis hozzájárulhat ahhoz, hogy a gyerekek felnőttként már könnyebben tudjanak eligazodni a mindennapi pénzügyek, banki szolgáltatások, és immár a pénzügyi területre is betörő digitális innovációk rengetegében.”

A K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőn 3-11. osztályos, általános és középiskolások vehetnek részt 3-5 fős csapatokat alkotva. A fiatalokat a felkészítőjük – aki lehet pedagógus vagy szülő – nevezheti be a versenyre. A verseny hivatalos weboldalán már lehet nevezni, erre legkésőbb 2023. január 13-ig van lehetősége az érintetteknek. A második fordulóra 2023 februárjában kerül sor, a továbbjutók az áprilisi regionális középdöntőben folytathatják a versenyt. Az országos – személyes részvétellel megrendezésre kerülő – döntő pedig 2023 májusában lesz.

A verseny legjobbjai komoly díjakra számíthatnak, a K&H összesen közel 7 millió forintot biztosít a nyereményekre. A nyertes gyerekek egyebek mellett táblagépekért, okosórákért, e-book olvasókért versenyezhetnek, de a legügyesebb diákok tanárai és iskolái is díjazásban részesülnek. A dobogós csapatok felkészítői függően a csapat helyezésétől bruttó 80-120 ezer Ft, az iskolák pedig bruttó 200-300 ezer Ft értékben kapnak ajándékutalványokat. A legtöbb diákot felkészítő személy, a legtöbb diákot nevező iskola és az a hátrányos helyzetű kistérségekben működő iskola, amely a legtöbb diákot nevezi a vetélkedőre különdíjban részesül.

Az idei K&H Vigyázz, kész, pénz! versenyről szóló részletes leírás és a nevezési felület ezen a linken található: https://www.kh-vigyazzkeszpenz.hu/

(Forrás: K&H sajtóközleménye)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Magyarországnak bőven van teendője a régiós “hosszútávfutásban”

A tíz- és húszéves időtávon kirajzolódó trendek – ezen belül az egyik fontos mutató, a vásárlóerő-paritáson mért egy főre jutó GDP – alapján a magyar gazdaság gyengébben áll a többi régiós országhoz képest. Az uniós átlag háromnegyedénél jár most Magyarország, míg Csehország 91, Lengyelország 80, Románia 78 százalékos arányt tud felmutatni, miközben Szlovákia viszont csak 73 százalékot. Ahhoz, hogy a magyar felzárkózás ütemesebb legyen, a képzett, minőségi munkaerő irányába kell elmozdulni.

2024. április 19.

Az MNB 28 millió forintra bírságolta az UniCredit Bankot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) több mint 28 millió forint bírságot szabott ki az UniCredit Bankra a pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás-megelőzési tevékenysége kapcsán feltárt hiányosságok miatt; a hiányosságok nem veszélyeztetik a hitelintézet biztonságos működését – közölte a jegybank pénteken.

2024. április 19.

Rosszul meghatározott árral sokat lehet bukni az ingatlaneladáson

Minél hosszabb ideig van a piacon egy ingatlan, annál nagyobb az esély, hogy csak komoly árengedménnyel lehet értékesíteni, mutatott rá az Otthon Centrum elemzése, amely az értékesítési idő és az alku mértékének összefüggését vizsgálta.