Sokan folyószámlahitelből élnek?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Példátlanul magasra emelkedett az első félév végére a folyószámlahitelek állománya – írja a Világgazdaság. Ezek a hitelek drágák, és feltehetően sokan napi kiadások fedezésére használják őket.


Eddigi csúcsára, 450 milliárd forint közelébe emelkedett a lakossági folyószámlahitelek állománya, a júniusig tartó egy év alatt pedig majdnem tizedével nőtt az állomány – írja a Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai alapján. A folyószámlahitelek hat százalékkal részesednek a háztartások összes nyilvántartott tartozásából.

A hitelkonstrukciókhoz tartozó kamatok növekedtek: az elmúlt egy évben 25,13 és 26,14 százalék között ingadozott az átlagos éves kamat, ami sok esetben 30 százalék fölötti teljes hiteldíj mutatót (THM) feltételez.

Az állomány emelkedése nem feltétlenül tekinthető jó jelnek – értékeli az adatot a lap; az eredetileg váratlan kiadások rugalmas fedezésére kitalált hitelt gyaníthatóan sok ügyfél napi kiadások fedezésére használja.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 17.

Július elsején indul az otthonfelújítási program

Július elsején indul az otthonfelújítási program, hosszabb futamidővel és többféle tevékenységre igényelhető támogatás – közölte az Energiaügyi Minisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.

2024. június 14.

Még mindig sokan mondanak le a nyaralásról

Nagyon vegyes a kép az utazási tervek terén. Összességében javult a középkorúak utazási helyzete, és akik terveznek nyaralást, azok többet szánnak erre a K&H biztos jövő index szerint, de a koronavírus járvány utáni időszakhoz képest még mindig visszafogottnak mondható az utazási kedv. Ráadásul még mindig sokan vannak, akik a pénzhiány miatt nem tudnak hosszabb vakációt beiktatni: a válaszadók 71 százalékánál ez az indok. Ez az arány nem sokkal alacsonyabb a tavalyi 77 százaléknál, viszont még mindig jóval meghaladja a tavalyelőtti 58 százalékos arányt.