Történelmi mélyponton járt a forint árfolyama


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az euró jegyzése 370,23 forintig ment fel, ami történelmi csúcs. Az euró előző legmagasabb jegyzése 369,87 forint volt 2020. április elsején. Aznap volt a svájci frank legmagasabb jegyzése is 350,09 forinton, amit a most hétfői 353,68 forintos jegyzés múlt felül.

A dollár esetében nem dőlt meg a 2020. április 3-án beállított 341,33 forintos jegyzés. A dollár legmagasabb hétfői jegyzése 328,13 forint volt, ami viszont idei csúcs.

A forint a déli órákra kissé korrigált a mélypontokhoz képest, kora reggeli jegyzésénél már csak 0,4 százalékkal állt gyengébben az euróval és a svájci frankkal szemben és 0,3 százalékkal a dollárral szemben.

Kora délutáni jegyzésén a forint 2,5 százalékkal áll gyengébben a november eleji és 1,7 százalékkal gyengébben az év eleji árfolyamához képest az euróval szemben. A lengyel zloty a hónap eleje óta 2,1 százalékkal, az év eleje óta 3,3 százalékkal gyengült az euróval szemben. A cseh korona november eleje óta 0,8 százalékkal, az év eleje óta pedig 3,0 százalékkal erősödött. A román lej az euróval szemben nagyjából a hónap eleji árfolyamán áll, az év eleje óta pedig 1,7 százalékkal gyengült.

A dollárral szemben a forint november eleje óta 5 százalékkal gyengült, az év eleje óta pedig 10 százalékkal. A svájci frankkal szemben a havi vesztesége 3,6 százalék, az év eleje óta pedig 5 százalék.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.