Tovább tudott nőni az internetes kereskedelem


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Augusztusban a kiskereskedelmi forgalom a nyers adat szerint 4,6 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 4,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.

Az adatok szerény élénkülést mutatnak a júliusi 3,0 százalékos nyers, és 2,5 százalékos kiigazított adat után – olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorsjelentésében.

21,2 százalékkal nőtt a csomagküldő és internetes kiskereskedelem

Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 1,7 százalékkal növekedett. Az élelmiszer-kiskereskedelem 74 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 3,0 százalékkal nőtt, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 2,5 százalékkal csökkent.

kiskereskedelmi forgalom

A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalma összességében 7,8 százalékkal haladta meg a tavaly augusztusit. A textil-, ruházati és cipőboltokban 19,9 százalékkal nőtt az eladások naptárhatástól megtisztított volumene, a használtcikk-üzletekben 12,8, a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszerüzletekben 6,7 százalékkal volt nagyobb forgalom, mint egy évvel azelőtt. Az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 5,5 százalékkal, a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk-üzletekben 1,2 százalékkal emelkedtek az eladások. A forgalom volumene 4,4 százalékkal visszaesett a bútor-, műszakicikk-üzletekben.

Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 7,8 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 21,2 százalékkal nőtt.

Az üzemanyagtöltő állomások forgalmának volumene 2,3 százalékkal növekedett.

A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 2,4 százalékkal csökkentek.

2,4 lett jobb a nyolchavi forgalom

Az országos kiskereskedelem forgalma folyó áron 1227,9 milliárd forint volt, alig 4,3 milliárd forinttal kisebb az előző havinál, de a nominális értéke 12,2 százalékkal volt nagyobb az egy évvel korábbinál.

Az országos kiskereskedelmi forgalom 46 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 37 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 17 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott.

Az év első nyolc hónapjában a kiskereskedelmi forgalom a naptárhatástól megtisztított adatok szerint 2,4 százalékkal volt nagyobb, mint a múlt év azonos időszakában.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 21.

A GVH hat magyar véleményvezérrel és számos hirdető céggel szemben indított eljárásokat

Az influenszereket követő fogyasztók és a tiszta piaci verseny elősegítése érdekében a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárásokat indított hat magyar influenszerrel, számos hirdető céggel, közreműködő reklámügynökséggel szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt – közölte a hatóság kedden.

2024. május 21.

Az üres iroda fenntartása a legdrágább

Az elmúlt időszakban jelentősen átalakultak az irodahasználati szokások, ráadásul belépett a munkaerőpiacra a Z-generáció, amelynek tagjai nagyobb szabadságot, rugalmasságot várnak el az őket foglalkoztató vállalatoktól, valamint az irodákban is élményekre vágynak. Mindez kettős kihívást jelent a megfelelő munkahelyi környezet kialakításával, fenntartásával foglalkozó szakembereknek és a HR-eseknek. Új megközelítésre van szükség, hogy a dolgozók ne kényszerként éljék meg a bejárást, és a lehető legjobb teljesítményt nyújtsák az irodai munkában.