Ünnepel az Ötöslottó – 66 éve „született”


Milliárdokkal várja 66. születésnapján a játékosokat Magyarország legrégebbi számsorsjátéka, az Ötöslottó – közölte a Szerencsejáték Zrt. hétfőn.

Azt írták, hogy 1957. február 13-án kezdték meg a szelvények értékesítését, és a játék 66 éves története során 44-en váltak milliárdossá.

A Szerencsejáték Zrt. kutatása szerint az Ötöslottó ismertsége a felnőtt lakosság körében csaknem százszázalékos, a 18 év felettiek csaknem fele rendszeresen ötöslottózik, hetente átlagosan 3,5 millió alapjátékszelvénnyel.

1991-es megalakulását követően a Szerencsejáték Rt.-nél az első kilencszámjegyű nyeremény 1992-ben talált gazdára, amikor a tizenkéttagú dinnyekertész család 125 090 951 forintot nyert, a nyereményből pedig megajándékozták a horti rendőrőrsöt egy nagyértékű számítógéppel, amellyel az egyenruhások csatlakozhattak a rendőrség adatrendszeréhez.

Az ezredfordulóhoz közeledve, 1999-ben a 37. játékhetében alakult meg a „milliárdosok klubja”, ekkor lépte át az Ötöslottó főnyereménye a bűvös egymilliárdos határt. Az Ötöslottó csúcstartó nyereményét 2020-ban vihették haza, amikor egy szerencsés nyertes a 13. játékhéten 6,43 milliárd forinttal lett gazdagabb – tették hozzá.

Közölték azt is, hogy az Ötöslottón most is milliárdok várják a játékosokat, ugyanis 16 hete nem született telitalálatos, így a várható főnyeremény 2,82 milliárd forintra nőtt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2023. március 21.

K&H felmérés: egyre kevesebb profittal számolnak a nagyvállalatok

A nagyvállalatok idén nem várnak árbevétel és profitnövekedést. A cégek több mint egy éve csökkenő profittal számolnak, ami most negatív rekordot ért el, emellett az árbevétel várt változása is negatív előjelű – ismertette a K&H nagyvállalati növekedési index legutóbbi eredményeit összefoglalójában a bank.

2023. március 20.

EY: Így alakul át a hulladékgazdálkodás Magyarországon

Hamarosan indul az új kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer. Az új szabályozással hazánk nagy lépést tesz a körforgásos gazdaságra történő átállás felé. Az érintett cégekre most sok feladat hárul, és alig több mint három hónapjuk maradt felkészülni. A változás nem csak a gyártókat érinti, amennyiben pedig egy vállalat nem tud megfelelni a követelményeknek, akár a tevékenységének felfüggesztésére is számíthat – hívja fel a figyelmet az EY.