503 500 forint volt a bruttó átlagkereset
A reálkeresetek – a magas infláció miatt – 3,3 százalékkal emelkedtek júniusban – derül ki a KSH jelentéséből.
A reálkeresetek – a magas infláció miatt – 3,3 százalékkal emelkedtek júniusban – derül ki a KSH jelentéséből.
Az új állás keresésének legerősebb indoka a nem megfelelő fizetés – derül ki a Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített friss közvélemény-kutatásból.
A minimálbér és a garantált bérminimum emelése “határozottan, katonásan” nyomást gyakorol a magasabb keresetekre is – mondta Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
A Takarékbank, a Századvég Gazdaságkutató és a K&H Bank elemzői értékelték a tavaly novemberi keresetie adatokat.
A béremelkedés és ezzel a fogyasztás jelentős élénkülése várható az idei évben, amely a növekedésre gyakorolt kedvező hatások mellett a klasszikus ár-bér spirál veszélyét is felveti.
A bruttó átlagkereset 431 300, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 286 800 forint volt – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Júliusban 7,9 százalékkal magasabb volt a bruttó és a nettó átlagkereset, mint egy évvel korábban. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 433 700 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 288 400 forint volt, a kedvezményeket is figyelembe véve 297 100 forintot ért el – közölte szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Legfrissebb előrejelzésében felfelé módosította az idei gazdasági növekedésre vonatkozó várakozását a Századvég Gazdaságkutató: az idei évre 7,8 százalékos, míg 2022-re 5,5 százalékos GDP-növekedést prognosztizál.
Májusban 8,2 százalékkal nőttek a keresetek az egy évvel korábbihoz képest. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 431 600 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 287 000 forint volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Áprilisban 440 ezer 600 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 293 000 forint volt; mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A reálkeresetek 4,8 százalékkal nőttek.
A bruttó keresetek első háromnegyedévi 370 ezres átlaga tíz százalékos béremelkedéssel alakult ki tavaly. A leglassabban az oktatásban dolgozók bére nőtt. Az InfoTandem infografikája.
Tavaly novemberben a nem rendszeres kereseti elemek – jutalom, prémium – kifizetéseknek köszönhetően a bruttó átlagkereset 403 500 forint volt, 13,9 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Júniusban a bruttó átlagkereset 10,6 százalékkal, 364 800 forintra nőtt egy év alatt. A reálkeresetek 6,9 százalékkal bővültek.
Tavaly novemberben a bruttó és a nettó keresetek 10,4 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbiaknál, a bruttó átlagkereset 355 100 forint volt – jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Ezzel 23 hónapja folytatódott a keresetek kétszámjegyű emelkedése.
2018. augusztusban a bruttó átlagkereset 321 200 forint volt, 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban – jelentette a KSH.
Júliusban 12,8 százalékkal volt magasabb a bruttó átlagkereset az egy évvel korábbinál, az első hét hónapban 12,1 százalékkal nőttek a munkajövedelmek – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A keresetek emelkedése ezzel tovább gyorsult a májusi 10,9 és a júniusi 11,2 százalékos emelkedés után.
Júniusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagos keresete 11,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a májusi 10,9 százalékos emelkedés után – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).