12 százalékkal csökkent az álláskeresők száma egy év alatt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az álláskeresők júliusi 231 ezres száma a rendszerváltás óta a második legalacsonyabb.

Továbbra is nagyon alacsony a regisztrált álláskeresők száma Magyarországon, 2010 óta mintegy harmadára csökkent a munka nélkül lévők száma a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) adatai szerint – mondta Kutnyánszky Zsolt. Szerdai közleményében az iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkár hozzátette, a júliusi 231 ezres adat azt jelenti, hogy a rendszerváltás óta ez a második legalacsonyabb szám, ami mindössze pár száz fővel haladja meg az előző havi rekordértéket.

A kormány továbbra is elkötelezett a munkanélküliség csökkentésében, a munkaalapú társadalom megvédésében. A foglalkoztatáspolitika sikerességét jól mutatja, hogy folyamatosan csökken az álláskeresők száma, a pandémia okozta munkaerő-piaci nehézségeket jól kezelte a kormányzat. Több százezer munkahelyet sikerült megvédeni, és több tízezret létrehozni, ami a jól irányzott válságkezelő programoknak köszönhető. 2020 júniusa óta így mintegy 145 ezer fővel sikerült csökkenteni az álláskeresők számát, a foglalkoztatás pedig azóta folyamatosan nő, a március-májusban mért 74,2 százalékos ráta minden eddigi tavaszi adatnál magasabb – sorolta a TIM közleménye.

Kutnyánszky Zsolt elmondta: „a munkaerőpiac tehát továbbra is stabil, hónapok óta 4,7 millióan dolgoznak hazánkban, a munkanélküliségi ráta pedig közelíti a 3 százalékot. Az álláskeresők számában az elmúlt hónapokban regisztrálták az utóbbi három évtized legalacsonyabb értékeit, de a következő időszak rendkívüli kihívásokat tartogat a munkahelyek megőrzésében is. Az ukrajnai háború és az energiaválság miatt gyorsan változó, bizonytalan gazdasági helyzet a munkaerőpiacra is hatással lehet”.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 14.

A munkáltató jogos gazdasági érdekeinek védelme

Nem kétséges, hogy a munkavállaló azáltal, hogy munkát végez, a munkáltató jogos gazdasági érdekeit szolgálja. A munkáltató jogos gazdasági érdekeinek védelme ugyanakkor nem merül ki ennyiben, hanem éppen, hogy arról szól, hogy a munkavállalónak bizonyos magatartásoktól tartózkodnia kell. Az alábbiakban az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat ismertetjük.