A 2022-es költségvetésben fontos elem a közalkalmazottak béremelése


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A jövő évi büdzsében kiemelten fontos célként szerepelnek többek között a béremelési programok, főként a közszolgálatban dolgozók anyagi és erkölcsi megbecsülése – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Bodó Sándor szerint a jövő évi költségvetés minden elindított életpálya-program, illetve meghozott bérintézkedés végrehajtására fedezetet nyújt.

Ezek közül kiemelte, hogy a rend- és honvédelmi ágazatban jövőre 5 százalékos béremelés lesz. A felsőoktatási modellváltásban részt vevő intézményeknél a béremelés mértéke 15 százalékos lesz, míg az egészségügyben idén indult, az orvosok több évig tartó, átfogó béremelési programja is folytatódik – sorolta az államtitkár, hozzátéve, hogy az egészségügyi szakdolgozók „tervszerű keresetemelése” is biztosított a jövő évi költségvetésben.

„A kormány emellett lehetőséget biztosít arra, hogy amennyiben további ágazatokban foglalkoztatotti csoportokban előre nem tervezett bérintézkedésekről születik döntés, akkor annak fedezete megteremthető legyen a jövő évi költségvetésben” – fogalmazott Bodó Sándor.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 17.

Július elsején indul az otthonfelújítási program

Július elsején indul az otthonfelújítási program, hosszabb futamidővel és többféle tevékenységre igényelhető támogatás – közölte az Energiaügyi Minisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.

2024. június 14.

Még mindig sokan mondanak le a nyaralásról

Nagyon vegyes a kép az utazási tervek terén. Összességében javult a középkorúak utazási helyzete, és akik terveznek nyaralást, azok többet szánnak erre a K&H biztos jövő index szerint, de a koronavírus járvány utáni időszakhoz képest még mindig visszafogottnak mondható az utazási kedv. Ráadásul még mindig sokan vannak, akik a pénzhiány miatt nem tudnak hosszabb vakációt beiktatni: a válaszadók 71 százalékánál ez az indok. Ez az arány nem sokkal alacsonyabb a tavalyi 77 százaléknál, viszont még mindig jóval meghaladja a tavalyelőtti 58 százalékos arányt.