EOS: pénzügyi munkahelyeket szüntethet meg az AI


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vállalati döntéshozók csaknem fele úgy gondolja, hogy a pénzügyi szektorban munkahelyeket veszélyeztet a mesterséges intelligencia – derül ki az EOS Csoport fizetési szokásokat vizsgáló kutatásából.

A nemzetközi pénzügyi szolgáltató hétfői közleménye szerint Magyarországon a megkérdezettek 54 százaléka, míg az európaiak 47 százaléka látja úgy, hogy a kintlévőség-kezelés munkahelyei veszélybe kerülhetnek. Belföldön 16 százalék, a kontinensen 19 százalék gondolja, hogy ezt a feladatot átvehetik a mesterséges intelligenciák, 36-36 százalék viszont eltúlzottnak látja a jelentőségüket.

A tanulmány szerint Magyarországon a késedelmes számlák aránya 22 százalék. A cégek képviselőinek 52 százaléka emiatt profitkiesésre, 42 százalékuk magasabb kamatköltségekre, 41 százalékuk pénzforgalmi gondokkal számol. A cégek 19 százaléka a mindennapi működését is veszélyben érzi a fizetési késedelmek miatt – írták. Hozzátették, hogy a belföldi vállalatok 57 százaléka magas fokon kezeli a kintlévőségeit, de az EOS Magyarország fedezetlen követeléskezelési osztályának vezetője megjegyezte, hogy digitális megoldásokat csak a negyedük használ. Kraszna Tamás a közlemény szerint hangsúlyozta, hogy a gyors és szakszerű követeléskezelés az egész gazdaságot befolyásolja.

Az EOS fizetési szokásokat vizsgáló idei kutatása 2019 tavaszán készült 3400 pénzügyi szakértő megkérdezésével. A tanulmányhoz Ausztriában, Belgiumban, Bulgáriában, Görögországban, az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Lengyelországban, Romániában, Oroszországban, Szlovákiában, Spanyolországban, Horvátországban, Csehországban, Svájcban, Németországban, Szlovéniában és Magyarországon 200-an válaszoltak.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 28.

A munkaközi szünet és annak felhasználása

A munkavállalók sok esetben azzal a problémával szembesülnek, hogy munkaidejükön kívül a személyes ügyintézés nem mindig kivitelezhető a hétköznapokban. Ezért sok esetben különböző kreatív megoldásokkal, így akár a munkaközi szünet ügyintézési célú kihasználásával próbálják meg ezt a helyzetet orvosolni. Ez valóban járható út lehet a számukra? Tényleg szabadon rendelkezhetnek afelett, hogy milyen tevékenységgel töltik a munkaközi szünetet?

2024. november 25.

Ez történik majd a magyarok fizetésével

A legalacsonyabb jövedelműek felzárkóztatásán lesz a fókusz, vagyis az alacsonyabb jövedelműeket közelítik az átlagbérekhez – így összegezte az Indexnek Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója azt, hogy megszületett a hároméves bérmegállapodás. Előre eldöntötték, hogyan változik majd a minimálbér, ez pedig garantáltan hatással lesz a magasabb fizetésűek keresetére is.