Nagyon keveset keresünk


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kereskedelemben és az autóiparban negyedannyiért dolgozunk, mint a multik anyacégnek munkásai – írja a Napi.hu.


A kiskereskedelemben sokan dolgoznak minimálbérérért: vidéken arányuk eléri a 60-70 százalékot, a multinacionális cégek alkalmazottai körében a 40 százalékot, de az ennél magasabb jövedelemmel rendelkezők sem keresnek sokkal többet, mintegy 120-140 ezer forintot. Ez többek között rendkívül nagy fluktuációt jelent a cégeknek: évente akár a dolgozók 60-65 százaléka is kicserélődik – írja a lap

A Német Szakszervezetek Szövetsége arról tájékoztatta a Napi.hu-t, hogy például Észak-Rajna-Vesztfáliában 2012-ben a szektorban 2-2,6 ezer euró volt az átlagbér, 37,5 órás munkahét mellett; Németország keleti felén 2,2 ezer euró ugyanez. Ott a túlórákért 25, esti munkáért – ez fél héttől nyolcig tart – 20-25, vasárnapi munkavégzésért 120 százalékos pótlék jár, hétköznapra jutó ünnepnapokon pedig 150-200 százalék.

Az új Ptk.: amit egy munkajogásznak tudnia kell – szakmai előadássorozat

Az egyes előadásokra külön-külön is jelentkezhet! A teljes előadássorozat ára magában foglalja az áprilisban megjelenő új Kommentár a Munka törvénykönyvéhez című kiadványt.

Helyszín: Best Western Hotel Hungária, 1074 Budapest Rákóczi út 90.

Bővebb információk és a teljes előadássorozatra jelentkezés itt

A hazai tescós fizetéseket a brit adatokkal összevetve azt mutatják, hogy az anyacégnél dolgozók átlagosan 3,5-szer keresnek többet hazai társaiknál, a boltvezetők esetén a különbség több mint négyszeres.

További adatokat, táblázatokat itt talál.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

4,3 százalékos a munkanélküliség

Májusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 36 ezerrel, 4 millió 749 ezer főre nőtt. A munkanélküliek száma 212 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,3 százalék volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. június 28.

A jogaikkal nem pusztán élő, hanem visszaélő munkavállalók helyzete

A munkajog egyik alapvető célja, hogy a munkáltatóhoz képest alapvetően sérülékenyebb helyzetben lévő munkavállalók számára megfelelő védelmet biztosítson. A munkajogi garanciák erdejében azonban könnyű letérni a kitaposott ösvényről, így időnként előfordul, hogy a munkavállaló jogait nem rendeltetésüknek megfelelően, azon túlterjeszkedve, visszaélésszerűen gyakorolja.

2024. június 26.

A munkahelyi bizonytalanság tanulásra ösztönöz

Globálisan a munkavállalók csaknem fele (45 százalék) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt; mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi a dolgozókat – derült ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.