Népszerűek a munkahelyteremtő pályázatok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

10,4 milliárd forintos támogatási igény érkezett be a Nemzetgazdasági Minisztérium munkahelyteremtő beruházásokat elősegítő pályázatára – jelentette be Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.


Az államtitkár elmondta, két hónappal ezelőtt azzal a céllal írta ki a minisztérium a pályázatot, hogy mikro-, kis- és középvállalatok munkahelyteremtő beruházásait támogassa. A cél az volt, hogy a vállalkozások növeljék statisztikai állományi létszámukat és azt legalább két évig megtartsák, a beszerzett berendezéseket és eszközöket pedig legalább három évig fenntartsák.

Czomba Sándor emlékeztetett, a korábbi évek hasonló kiírásaihoz képest idén is megduplázott keretösszegre, 10 milliárd forintra lehetett pályázni, amelyre 10,4 milliárdos igény érkezett be. A minisztérium ennek köszönhetően 8000 munkahely megtartását és mintegy 5500 új munkahely létesítését reméli.

Az államtitkár kiemelte, hogy a pályázat célja volt az is, hogy elsősorban azokban a térségekben segítsen, ahol egyébként is alacsonyabb a foglalkoztatás aránya. A beérkezett igények alapján ez a szempont maradéktalanul teljesült, ezt jól mutatja Szabolcs, Borsod és Csongrád megyék pályázói létszáma. Czomba Sándor kiemelte azt is, hogy a pályázók között 70 százalék fölötti a 2-5 fős bővítést tervező vállalkozások aránya, de több nagyobb pályázat is érkezett. Hozzátette, a regisztrált álláskeresők aránya 50 százalék feletti, és várhatóan a roma álláskeresők aránya is bőven 400 fő felett lesz.

A pályázatok beérkezése után azok komoly szakértői vizsgálaton mennek keresztül, majd jövő héten várhatóan már miniszteri döntés születhet az elbírálásukról, így május végén eredményt lehet majd hirdetni.

(forrás: Kormany.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 28.

A munkaközi szünet és annak felhasználása

A munkavállalók sok esetben azzal a problémával szembesülnek, hogy munkaidejükön kívül a személyes ügyintézés nem mindig kivitelezhető a hétköznapokban. Ezért sok esetben különböző kreatív megoldásokkal, így akár a munkaközi szünet ügyintézési célú kihasználásával próbálják meg ezt a helyzetet orvosolni. Ez valóban járható út lehet a számukra? Tényleg szabadon rendelkezhetnek afelett, hogy milyen tevékenységgel töltik a munkaközi szünetet?

2024. november 25.

Ez történik majd a magyarok fizetésével

A legalacsonyabb jövedelműek felzárkóztatásán lesz a fókusz, vagyis az alacsonyabb jövedelműeket közelítik az átlagbérekhez – így összegezte az Indexnek Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója azt, hogy megszületett a hároméves bérmegállapodás. Előre eldöntötték, hogyan változik majd a minimálbér, ez pedig garantáltan hatással lesz a magasabb fizetésűek keresetére is.