Százezer német munkahelybe kerülhet a rendezetlen Brexit


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Akár százezer német munkahelybe kerülhet, ha a brit EU-tagság a kilépés feltételrendszeréről szóló megállapodás elfogadása nélkül szűnne meg.

A hallei IWH kutatóintézet és a halle-wittenbergi Luther Márton tudományegyetem tanulmánya szerint egy rendezetlen brit kiválás elsősorban Németországot sújtaná, a második legnagyobb vesztes pedig Franciaország lenne, mintegy 50 ezer állás megszűnésével.

Komoly veszteségekkel kell számolnia tovább Kínának is, mivel a Nagy-Britanniába exportáló cégektől kevesebb megrendelést kapna.

A tanulmány összeállítói szerint Németországon belül különösen az ország keleti fele sínylené meg a rendezetlen Brexitet, az iparágak közül pedig egyértelműen az autóipart érné a legnagyobb kár.

Az autóipari ágazatban elkerülhetetlen lenne a létszámleépítés az export visszaesése miatt. Így például 500 embert kellene elbocsátani a Volkswagen wolfsburgi és 265 munkavállalót a BMW Bajorországban található dingolfing-landaui gyárából.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 7.

Munkajogi kisokos a túlóra szabályairól

Alighanem mindenki számára ismerősen cseng az a kifejezés, hogy túlóra. Ez nem meglepő, hiszen a legtöbb munkahelyen előfordul, hogy tovább bent kell maradni, vagy végül akkor is be kell menni dolgozni, amikor eredetileg pihenőidő telt volna. Gyakorisága ellenére a túlmunka, vagyis a rendkívüli munkavégzés elrendelésének, díjazásának szabályaival sokszor mégis kevésbé vannak tisztában – nemcsak a munkáltatók, sokszor maguk a munkavállalók is. Az alábbiakban ezért összeszedjük az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.