Szeptember végéig lehet jelentkezni „Az év felelős foglalkoztatója” pályázatra


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium azokat a munkáltatókat ismeri el, akik munkavállalóikat vállalatuk legfontosabb értékeként kezelik.

Napjainkban egyre többen ismerik fel a felelős foglalkoztatás és a társadalmi szerepvállalás szükségességét, a bennük rejlő lehetőségeket. A felelős foglalkoztató olyan eszközöket alkalmaz és tevékenységeket folytat, amelyek növelik a munkavállalók elkötelezettségét és elégedettségét. Fontosnak tartja a minőségi munkahelyek megteremtését, a családbarát hozzáállást, a közösségteremtést, a fejlődési és előrelépési lehetőségek meglétét, a képzést és fejlesztést, a csapatépítést, az egészségmegőrzést – közölte pénteken az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

Az idei pályázaton a korábbi évekhez hasonlóan több kategóriában osztanak ki díjakat. Elismerés jár majd a felelős foglalkoztatás terén legjobban teljesítő kisvállalkozásoknak, középvállalkozásoknak, nagyvállalatoknak (a legfeljebb 2 ezer főt és a 2 ezernél több embert foglalkoztatóknak külön), valamint a közszféra szervezeteinek.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 2020-ban is képzési különdíjban részesíti a képzés-szakképzés területén legkiemelkedőbb pályázatot. A Restart-Up kezdeményezés különdíjára pályázhatnak azok a cégek, amelyek előremutató intézkedéseket tesznek a 45 év feletti munkavállalók foglalkoztatásának javításáért.

Bodó Sándor, az ITM foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára kiemelte, hogy a járványhelyzetben különösen fontossá vált a munkaerő megtartása. „A hagyományos pályázat azokat a hazai munkáltatókat díjazza, akik kiemelkedő és iránymutató tevékenységet folytatnak a foglalkoztatás területén. A bevált gyakorlatok közzétételének, a tapasztalatok megosztásának célja a bátorítás és ösztönzés, a jó példák minden foglalkoztatót jobb teljesítményre sarkallhatnak” – tette hozzá.

A GINOP 5.3.6.-17-2017-00001 „Vállalati felelősségvállalás ösztönzése és állásfeltárás” kiemelt projekt keretében megvalósuló pályázatra 2020. szeptember 30-ig lehet még jelentkezni a kiíró OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. honlapján.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.

2024. május 16.

2024-ben már nem elég egy-egy marketing eszközben gondolkodni

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.