Jövőre már nem mennek dzsippel segélyt fölvenni


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az új támogatási rendszer kiszűri azokat, akik dzsippel mennek segély fölvenni – állítja egy kormánypárti politikus.


Az új támogatási rendszer egyszer és mindenkorra megszünteti a visszaéléseket, igazságosabb és átláthatóbb lesz – jelentette ki Németh Szilárd, a Fidesz országgyűlési képviselője csütörtöki sajtótájékoztatóján azzal összefüggésben, hogy a kormány szerdán döntött a támogatási rendszer átalakításáról.

A kormánypárti politikus arról beszélt: ez a szociális politika illeszkedik abba az elképzelésbe, amelynek lényege, hogy segély helyett munkát adjanak azoknak, akik képesek dolgozni. Ez az állam kiemelt feladata, ezért bővíti a közfoglalkoztatási programokat – tette hozzá.

Elmondta, hogy aki nem tud dolgozni, annak az állam jövedelemkompenzáló támogatást biztosít. Ezek közé tartoznak a foglalkoztatást helyettesítő támogatások, az alacsony jövedelműek kiegészítő támogatása, az ápolási díj minden formája és az időskorúak járadéka.

Minden egyéb támogatást az önkormányzatok helyben fognak megítélni – fejtette ki, jelezve: ezzel megszűnnek a tapasztalt visszaélések, elérhető, hogy ne lehessen a posta előtt a szociális támogatás kifizetése napján „hatalmas dzsipekkel megjelenni” és várni a pénzt. Aki képes dolgozni, annak dolgoznia kell, aki pedig „átvágja” a rendszert, annál ez megszűnik.

A fideszes politikus méltatta azt is, hogy az ellátás nagyságáról, formáiról – egyebek mellett a szociális tűzifáról – is helyben dönthetnek. Példaként beszélt arról, hogy még csepeli polgármesterként egy hátrányos helyzetű család vízmelegítő bojlert kért tőle, de a jogszabályoknak megfelelően nem teljesíthette. Most erről is lehetőség lesz helyben dönteni – jegyezte meg.

Németh Szilárd hangsúlyozta: senki nem marad ellátás nélkül, a kevésbé adóerős önkormányzatok több tízmilliárd forint forrásra pályázhatnak majd. A rászorulók 15-20 milliárd forinttal több pénzhez jutnak a mostaninál – fűzte hozzá.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Jön a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás

Egyszerűsítheti a jogviszonyok mindennapi ügyintézését az adóhatóság vezetésével működő konzorcium uniós támogatással létrejövő fejlesztése, a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás (KJNY) – közölte a NAV.

2024. június 24.

Mit jelent a nyugdíjelőleg?

Sokaknak nyugdíj-igényük benyújtása után először nyugdíjelőleget állapítanak meg. Az ezzel kapcsolatos rendelkezéseket a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tny.) tartalmazza.

2024. június 20.

Hogyan kérhetünk igazolást a szolgálati időről?

Gyakran előfordul, hogy a nyugdíjkorhatár betöltésétől még hosszú évekre lévő személy készülődni kezd a nyugdíjba vonuláshoz, ahogy mondani szokták: összeszámíttatja az éveit. Különösen gyakran teszik ezt azok a hölgyek, akik a nők kedvezményes nyugellátását, a „nők 40”-et tervezik igénybe venni, és egészen pontosan szeretnék tudni, hogy ez mikortól lehetséges számukra.