EU-s vita az e-könyvek áfájáról


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vita egyelőre csak arról szólt, foglalkozzanak-e a témával az EU kulturális miniszterei.


Élénk vitát követően sikerült kedden elfogadniuk az Európai Unió 2015 és 2018 közötti kulturális munkatervét a tagállamok kulturális minisztereinek – közölte a tanácskozást követően Marco Peronaci, a miniszteri tanács soros elnökségét adó Olaszország illetékes nagykövete.

Magyarország is azon országok között volt, amely kifogásolta, hogy az e-könyvek, illetve a hagyományos könyvek áfaszabályozásával a kulturális munkaterv foglalkozzon – mondta Hoppál Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kulturális államtitkára

„Adhatunk iránymutatást, hogy fontos a kultúrához való hozzáférés, az olvasás népszerűsítése, amibe az e-könyvek és a hagyományos könyvek is beletartoznak, de egy kulturális munkatervben nem tehetünk javaslatot arra, hogy ennek forgalmi adóval kapcsolatos vonatkozásait vizsgálja meg az Európai Unió. Ez nem a mi dolgunk” – húzta alá az államtitkár egyúttal tudatva, hogy mintegy 12 tagállam vélte úgy, hogy ez a pénzügyminiszteri tanácsra tartozó kérdés.

Hoppál szerint a tanácskozás nagy sikere, hogy végül kompromisszum született, amely immár az adózást nem érinti, s sikerült elfogadni a munkatervet.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.