Félmilliárdot csalt el egy balatonboglári vállalkozó


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kínai lámpákat adtak-vettek papíron egymás között a cégeiken keresztül, így 470 millió forint áfát csalt el egy balatonboglári vállalkozó a társaival – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken.


A közlemény szerint a számlaláncot irányító balatonboglári vállalkozó Kínából hozatott világítástechnikai termékeket, amelyek papíron be sem érkeztek Magyarországra. Az árut Szlovákiában vámoltatták idegen cégeken keresztül, így a magyar vevő nem fizetett áfát. 

A csalásban részt vevő cégek fiktív számlák és fuvarlevelek felhasználásával azt a látszatot keltették, mintha a termékeket adták-vették volna egymás között. Valójában az áru egy Balaton környéki raktárba került, és sosem cserélt gazdát, csupán „fantom árukészletként” hátteret biztosított egy csalásra szervezett számlaláncolathoz – írták.

Három Navigátor adózási, számviteli témában,

15% kedvezménnyel

A csomag tartalmazza az Art. Navigátort, az Áfa Navigátort, és a Számviteli Navigátort, amelyek a csomagkedvezménytől függetlenül külön is rendelhetőek!

Megrendelés >>

Az ügyben tíz gyanúsítottal szemben javasolnak vádemelést költségvetési csalás, magán- és közokirat-hamisítás, valamint a számvitel rendjének megsértése miatt. A NAV dél-dunántúli pénzügyi nyomozói tizenötezer oldalas nyomozati anyagot továbbítanak a Fővárosi Főügyészségnek.

A pénzügyi nyomozók készpénzt, luxusautót, motorkerékpárt és nagy értékű árukészletet is lefoglaltak, emellett zárolták a cégek és az irányító bankszámláit és ingatlanjait. Így az okozott kár teljes egészében megtérül – közölték.

A zárolt ingatlanok között van az irányító luxusvillája is. A pénzügyi nyomozók értesítették az áramszolgáltatót, és kiderült, hogy a milliárdos vállalkozó a házában és az irodájában egyaránt lopta az áramot – tették hozzá.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.