NGM: két új pénztárgéptípus kapott engedélyt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az új műszaki követelményeknek megfelelő két pénztárgéptípus kapott forgalmazási engedélyt kedden.


Ezek közül az egyik hordozható pénztárgép, így a nem állandó üzemeltetési helyen szolgáltatást nyújtók, például a taxisok is használhatják – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

A közlemény szerint az onlinepénztárgép-használatra újonnan kötelezett, mintegy 20 ezer vállalkozónak 2017. január elsejéig kell beszereznie a modernizált online kasszákat és üzembehelyezési kódot kérnie a Nemzeti Adó-és Vámhivataltól (NAV).

 

Az új műszaki paraméterekkel bíró pénztárgépek többek között „átszemélyesíthetőek”, ami azt jelenti, hogy egy viszonylag egyszerű szoftverfrissítést követően más vállalkozó is használhatja azokat, így az új típusú pénztárgép eladható vagy bérbe adható – írta az NGM.

Felidézték, 2017. január elsejétől a gépjármű-javítási-, karbantartási tevékenységet, a gépjárműalkatrész-kiskereskedelmet, a motorkerékpár, alkatrész kereskedelmét, javítását, a plasztikai sebészeti tevékenységet, a diszkó, táncterem működtetését, a textil, szőrme mosását, tisztítását, vegytisztítását, vasalását végzőknek, illetve a masszázsszalonoknak, fogyasztó- és karcsúsítószalonoknak, fitnesz-, testépítő kluboknak, valamint a taxisoknak és a pénzváltóknak kell online pénztárgéppel kiállított nyugtát adniuk.

Mint írták, az online pénztárgép a gazdaságfehérítés leghatékonyabb eszköze, amely az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszerrel (ekáer) együtt két év alatt több mint 420 milliárd forintot hozott a költségvetésnek.

A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (MKEH) által végzett típusvizsgálat eredményéről szóló közlemény itt érhető el.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.