200 pert indít a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nagyjából félmilliárd forintot igyekszik visszaszerezni az adóhivatal abban a kétszáz bírósági eljárásban, amelyek bedőlt cégek közadóssága miatt vették kezdetüket – írja a Magyar Nemzet.


 A nem működő, felszámolás alatt álló vállalkozások adótartozása szeptemberben meghaladta az 1800 milliárd forintot – olvasható a Magyar Nemzetben. A hatóság az utóbbi időben több próbapert is kezdeményezett némely fizetésképtelenné vált cég ügyében. Olyan ügyek kerültek a bíróság elé, amikor – az eset részleteiből kiindulva – alappal lehetett feltételezni, hogy a szóban forgó cég azért nem fizette be a közterheket, mert a tulajdonosok, irányítók kétes módon kimentették, eltüntették a vagyont – írja a lap.

Néhányat ezen perek közül meg is nyert a szervezet, s ezek nyomán bizonyos összegeket már le is róttak az érintettek – mondta a lapnak Kis Péter András, a NAV szóvivője.

 


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Könnyebben jutnak hitelhez a speciálisan adózók

A kormány döntése alapján könnyebben juthatnak államilag támogatott, elsősorban lakáscélú hitelhez a speciális adózási formát választók és a mezőgazdasági őstermelők – jelentette be a kormányszóvivő.

2024. július 26.

Szigorúbb online számla- és transzferár-bírságok jönnek

A nyári adócsomag egyik legfontosabb változása, hogy 2024. augusztus 1-jétől megduplázódnak a mulasztási bírságtételek. A szigorodás egyrészt az általános bírságszabályt érinti (ideértve az online számla és transzferár adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó bírságtételt), másrészt egyes kiemelt mulasztásokra (alkalmazotti bejelentés; számla – nyugtakibocsátás, iratmegőrzési kötelezettség elmulasztása, nem megfelelő teljesítése) vonatkozik – olvasható a VGD Hungary hírlevelében.

2024. július 26.

A közvetett adózás rendszere Nigériában (2. rész)

Nigéria Afrika legnépesebb országa, több mint 250 etnikai népcsoporttal; hivatalos nyelve az angol. A legtöbben a mezőgazdaságból élnek, a gazdaság motorja a kőolaj-kitermelés. A kormány az elmúlt időszakban a közvetett adóztatásra fókuszált, így az áfa kulcsa 5%-ról 7,5%-ra nőtt. Következnek az érdekes részletek.