210 milliós bírságot róttak ki a fogyasztóvédelmi hatóságok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

210 milliós bírságot róttak ki a Kikelet II második hetében A Kikelet II. fogyasztóvédelmi akció második hetében 8600 ellenőrzést tartottak a hatóságok, a kiszabott bírság összege megközelítette a 210 millió forintot.

Az élelmiszer-biztonsági szakhatóság több mint ötszáz esetben, 42 tonna élelmiszert, zöldséget és gyümölcsöt vont ki a forgalomból, megvédve a vásárlókat a fogyasztásra alkalmatlan, minőségi hibás, ismeretlen eredetű, engedély nélkül forgalmazott termékektől.

Az adóellenőrök 170 esetben állapították meg, hogy az eladók nem tettek eleget számla-, illetve nyugtaadási kötelezettségüknek. A munkaügyi felügyelők az ellenőrzött cégeknél több mint ezer feketemunkást találtak, fél ezret meghaladó esetben nem volt rendben a munkaidő-nyilvántartás, ami túlóráztatásra utal, 340 alkalommal pedig munkabérrel kapcsolatos jogsértést állapítottak meg.

A tisztifőorvosi hivatal szakemberei 1100 ellenőrzést hajtottak végre a nemdohányzók védelmében. A fogyasztóvédelmi ellenőrök Budapest belvárosában kirívó szabálytalanságokat állapítottak meg az éjszakai taxisoknál, ami főként a turizmus szempontjából káros. A pénzbüntetések mellett a hatóságok a jogszabályi előírásoknak megfelelően intézkedtek üzletek bezárásáról, termelés és árusítás felfüggesztéséről. A fogyasztóvédelmi akcióellenőrzések április végéig tartanak.

Forrás: Világgazdaság Online


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.