300 milliárdba kerül az adókedvezmény bővítése


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Évente csaknem 300 milliárd forintos többletet jelent a családi adókedvezmény fokozatos, négy év alatti megduplázása a kétgyermekeseknél a nagyobbik kormánypárt tájékoztatása szerint.


Dunai Mónika elmondta, hogy jövő januártól az érintetteknél évente, gyermekenként 2500 forinttal emelkedik az adókedvezmény havi összege, így 2019-ben a kétgyermekesek összesen havi 40 ezer forinttal csökkenthetik majd adójukat. 

Emlékeztetett: 2013-ban a gyermeket nevelő családok több mint négyötöde, 950 ezer háztartás családonként átlagosan 196 ezer forintnyi adókedvezményt érvényesíthetett, 2014-től pedig már a járulékokra is elszámolhatóvá tették azt, így összesen 240 ezer forint maradt a családoknál. 

Ismertetése szerint 2011 és 2014 között mintegy 790 milliárd forintot hagyott a kormány a gyermekeket nevelőknél adókedvezmény formájában, családonként átlagosan 833 ezer forintot. 

Beszámolt arról is, hogy a házastársi, együttesen havi 5000 forintos kedvezménnyel idén összesen 1-2 milliárd forinttal, reményeik szerint jövőre már csaknem 2-3 milliárd forinttal magasabb összeget hagynak az első ízben házasulandóknál.

A szóvivő bírálta a baloldalt, amely elmondása szerint elvette a családi adókedvezményt, ezzel 1,7 millió család zsebéből húzott ki jelentős összegeket. „

Az új családi adókedvezmény 350 ezer családnak jelent többletjövedelmet – hangsúlyozta, az átlagkeresetűek akár évi 114 ezerrel, a minimálbéresek 85 ezer forinttal többel számolhatnak jövőre. Megmarad a kiskeresetűek adócsökkentése is – tette hozzá.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

eÁfa bevallás előnyei – új technológiák alkalmazása az Áfa rendszerében

2024-ben bevezetésre került az elektronikus áfa rendszer, amely a digitalizációban rejlő lehetőségek kihasználásával az áfa bevallások elkészítésében vállalt adóhatósági támogatás keretében csökkenti a vállalkozások számára az adminisztrációs terheket. Egyúttal kijelöli a fejlődés irányát is, amelyben a végső cél az új platformok használatának elterjedése. A HÍD Consulting segítségével áttekintjük a digitális szabályozás részleteit