GLOBE-adatlap tervezet
A globális minimumadóval érintetteknek be kell jelenteniük kiegészítő adóalanyiságukat, a vállalatcsoport tagjairól pedig adatot kell szolgáltatniuk. – tudható meg a NAV-Figyelőből.
Kapcsolódó termékek: Adózási kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Másfél év alatt 55 milliárd forintot hoztak haza az adóamnesztia lehetőségével élők; az összeg kisebb része lehet állampapírban – írja a Magyar Nemzet.
A NAV a lap kérdésére közölte: idén az első hét hónapban 2,6 milliárd forint állami bevételt hoztak a kedvezményes előírások, tavaly az év egészében pedig 2,9 milliárdot, így az adóamnesztia másfél év alatt 5,5 milliárd forintot jelentett a büdzsének – írja szerdai számában a Magyar Nemzet.
Az összeg kisebb részéből magyar állampapírt vásároltak az offshore üzletemberek, nagyobb része hazai befektetésekben, vállalkozásokban gyarapodhat – véli a lapnak nyilatkozó szakértő.
Ha valaki hazautalja a külföldről származó, vagy offshore cégben, külföldi bankszámlán tartott pénzét és az összeg után itthon tíz százalék adót fizet, a summa eredetét a magyar hatóságok nem firtatják – idézi a vonatkozó jogszabályt a Magyar Nemzet.
További részleteket itt talál.
A globális minimumadóval érintetteknek be kell jelenteniük kiegészítő adóalanyiságukat, a vállalatcsoport tagjairól pedig adatot kell szolgáltatniuk. – tudható meg a NAV-Figyelőből.
Ismertetjük a jogszabályi hátteret és bemutatunk egy érdekes jogesetet.
Az uniós áfarendszerben az előzetesen felszámított adó levonásának joga feltétlen, teljes és azonnali. Ennek azonban számos korlátja van, illetve, ha a levonható adó összegét érintő változás történik, akkor az eredeti adólevonás módosítása is szükséges lehet. Az Áfa kalauz cikkének célja, hogy az adólevonások korrekciójára vonatkozó uniós szabályok értelmezéséhez nyújtson támpontokat az olvasó számára a vonatkozó ítélkezési gyakorlat tükrében. A közösségi szabályozás rövid ismertetését követően az európai bírósági esetjogban megjelenő alapelveket mutatjuk be, majd a meghatározó jelentőségű döntéseket járjuk körbe, a témában született legfrissebb ítéletekre fókuszálva.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!