Adócsökkentést javasol az ÁSZ elnöke


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az szja-kulcs csökkentését és a kamatadó eltörlését javasolta a Magyar Hírlapnak adott interjújában az ÁSZ elnöke.

Az adóbeszedés és az ellenőrzés hatékonyságának a növelése – online pénztárgépek, közúti ellenőrzés, digitális eszközök használata – hozzájárul egyes, munkát terhelő adónemek további csökkentéséhez – mondta a Magyar Hírlapnak adott interjújában Domokos László, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke.

A növekvő adóbevételek lehetővé teszik az szja-kulcs többlépcsős csökkentését és a munkaerő-piaci járulék mérséklését.

A megtakarítások ösztönzése érdekében az ÁSZ elnök eltörölné a kamatadót.

Az áfa a legigaz­ságosabb adónem – mondta Domokos László, és úgy vélte, nincs mód és szükség a 27 százalékos kulcs csökkentésére.

Az interjút itt olvashatja el.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Könnyebben jutnak hitelhez a speciálisan adózók

A kormány döntése alapján könnyebben juthatnak államilag támogatott, elsősorban lakáscélú hitelhez a speciális adózási formát választók és a mezőgazdasági őstermelők – jelentette be a kormányszóvivő.

2024. július 26.

Szigorúbb online számla- és transzferár-bírságok jönnek

A nyári adócsomag egyik legfontosabb változása, hogy 2024. augusztus 1-jétől megduplázódnak a mulasztási bírságtételek. A szigorodás egyrészt az általános bírságszabályt érinti (ideértve az online számla és transzferár adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó bírságtételt), másrészt egyes kiemelt mulasztásokra (alkalmazotti bejelentés; számla – nyugtakibocsátás, iratmegőrzési kötelezettség elmulasztása, nem megfelelő teljesítése) vonatkozik – olvasható a VGD Hungary hírlevelében.

2024. július 26.

A közvetett adózás rendszere Nigériában (2. rész)

Nigéria Afrika legnépesebb országa, több mint 250 etnikai népcsoporttal; hivatalos nyelve az angol. A legtöbben a mezőgazdaságból élnek, a gazdaság motorja a kőolaj-kitermelés. A kormány az elmúlt időszakban a közvetett adóztatásra fókuszált, így az áfa kulcsa 5%-ról 7,5%-ra nőtt. Következnek az érdekes részletek.