Adómegtakarítás ajándékutalványokkal


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egyértelműbbé vált, miféle ajándékutalványok használhatók adómentes juttatásként, köszönhetően az adóhatóság honlapján megjelent állásfoglalásnak.

Az olyan ajándékutalványok, amelyek az utalványon felsorolásra kerülő többféle termékcsoporton belül felhasználhatóak (például szépségápolás, sport, vegyi áru, ruházat, bútor, háztartás, elektronika, élelmiszer) is adhatók adómentes juttatásként – tette világossá az adóhatóság honlapján megjelent pénzügyminisztériumi állásfoglalás.

Megállapítható kell hogy legyen azonban az utalvány felhasználhatóságának köre, akár egy, akár több termékcsoport nevesítésével, és az utalványt kizárólag ezen termék-, illetve szolgáltatáscsoportokon belül lehet elkölteni.

Adószakértők korábban figyelmeztettek: egy ellenőrzés során nem tekinti majd az adóhatóság utalványoknak azokat a készpénz-helyettesítőket, amelyek gyakorlatilag bármire beválthatók. Az állásfoglalás egyértelműbbé tette a jogi helyzetet.

Adó- és járulékmentesen évente három alkalommal lehet 6550 Ft értékben (összesen 19 650 Ft személyenként) ajándékutalványt adni. Az adómentes összeg a dolgozók közeli hozzátartozóinak is adható, ha a munkavállalóval közös háztartásban élnek. Az adómentes juttatási határ éves, 400 ezer forintos összegébe a családtagoknak adott ajándékutalványok is beleszámítanak. Az ajándékozásnak eseményhez kell kapcsolódnia, s nem lehet teljesítményhez kötött.

Forrás: Figyelőnet


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Jön a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás

Egyszerűsítheti a jogviszonyok mindennapi ügyintézését az adóhatóság vezetésével működő konzorcium uniós támogatással létrejövő fejlesztése, a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás (KJNY) – közölte a NAV.

2024. június 26.

Ismételt adóellenőrzés

Az adóigazgatási rendtartásról szóló 2017. évi CLI. törvény (a továbbiakban: Air.) lehetővé teszi az adózó számára, hogy ő maga kérje az ellenőrzés megismétlését, ha álláspontja szerint az általa feltárt új tények, körülmények a korábbi ellenőrzés eredményét megváltoztatnák.