Bebetonozták az orosz adórendszert


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Oroszország nem változtat az adórendszerén az elkövetkező hat évben – jelentette ki Anton Sziluanov, Oroszország első miniszterelnök-helyettese, pénzügyminiszter kedden, a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon.


Az államnak stabil feltételeket kell teremtenie, ez elsősorban az adórendszerre vonatkozik. Azt tervezzük, hogy az elkövetkező hatéves ciklusban nem változtatunk az adókon – fejtette ki.

Hozzátette, hogy a pénzügyminisztérium ugyanakkor finomhangolást hajt végre a gazdaság kifehérítése érdekében, ennek keretében egyszerűsíteni fogja a kis- és egyéni vállalkozók, valamint a szürke szektor önfoglalkoztatóinak adózását. Sziluanov az önkéntes egyéni nyugdíj-megtakarítások rendszerének megteremtését ígérte, valamint közölte, hogy jövőre hitelből egy infrastruktúra-finanszírozási alap létrehozását tervezik.

Sziluanov azt hangoztatta, hogy a nyugati szankciók mind a költségvetésben, mind a strukturális átalakításban meggyorsították a reformok bevezetését Oroszországban. Rámutatott, hogy az orosz gazdaság ma már kevésbé függ az olajártól: amíg korábban 100 dolláros olajár mellett lehetett egyensúlyban tartani a költségvetést, addig ez ma már 50 dolláros árszint mellett is megvalósítható.     Alekszej Kudrin, az orosz számvevőszék frissen kinevezett elnöke – volt pénzügyminiszter és miniszterelnök-helyettes – közölte, hogy a nyugati szankciók a korábbi 0,2-0,3 százalékpontos előrejelzések helyett 0,5 százalékkal fogják vissza az orosz GDP növekedését.

[htmlbox felteteles_adomegallapitas]

 

German Gref, a Sberbank vezetője arra figyelmeztetett, hogy elriasztja a külföldi befektetőket, és az oroszországi részvénycsomagok eladásához vezet, ha Moszkvában olyan törvényt fogadnak el, amely büntetni kívánja mindazokat, akik Oroszországban végrehajtják a nyugati szankciókat. (A jogszabály tervezetét első olvasatban már megszavazták.)

„Attól félek, hogy ha választaniuk kell az amerikai szankciók és az oroszországi befektetések leírása között, akkor az utóbbi mellett döntenek” – mondta.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.