Egyszerűbb lesz a magáncsőd ügyintézése


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Már megvannak a tervek, hogyan egyszerűsítik az űrlapot.

 


Egyszerűbbé válhat a családi csődvédelem ügyintézése, a tervek szerint a kitöltendő űrlapot is egyszerűsítik – mondta a KDNP frakcióvezetője az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.

Harrach Péter kifejtette: a tapasztalatok szerint a jelenlegi űrlap bonyolult, sok hitelesített adatot, utánajárást igényel, ezért sokan megijednek tőle. Már megvannak a tervek, hogyan egyszerűsítik az űrlapot, reményeik szerint ősszel vagy télen sikerül rendezni ezt a problémát.

A KDNP-s politikus beszámolt arról, hogy a legfrissebb adatok szerint 518-an igényeltek családi csődvédelmet. Ez az új jogintézmény lassan ismertté válik az emberek körében – jegyezte meg.

Eddig azok vehették igénybe a csődvédelmet, akiknek otthona veszélyben forgott. A legnehezebb helyzetben lévők már benyújtották kérelmüket. Most a könnyebb helyzetben lévőkre is kiterjesztik ezt a lehetőséget: akinek 2 és 60 millió forint között van az adóssága és legalább három hónapja nem törlesztett – fejtette ki Harrach Péter.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 12.

NAV: a lakosság csak megbízható, ismert online áruházakból rendeljen

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) azt tanácsolja a lakosságnak, hogy csak megbízható, ismert online áruházakból rendeljen; a túlságosan alacsony áron világmárkákat kínáló weboldalak nagy valószínűséggel hamis termékeket értékesítenek – hívta fel a figyelmet az adóhivatal.

2024. november 12.

A magánszálláshely-szolgáltató által elszámolható értékcsökkenési leírás

Magánszálláshely-szolgáltatást folytató adószámos magánszemély alkalmazhat-e értékcsökkenési leírást a kizárólag magánszálláshely-szolgáltatás céljára üzemeltetett épületére? Ha igen, akkor is elszámolhatja, ha csak magánszálláshely-szolgáltatást végez, ingatlan-bérbeadást pedig nem? Ilyen esetben vonatkozhat rá a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 11. melléklet II. rész 2. pont k) alpontjában említett 3 százalékos értékcsökkenés? Vagy ezen kulcsot csak abban az esetben alkalmazhatja, ha egyszerre folytat szálláshely-szolgáltatást és vendéglátó tevékenységet? Alább az Adó szaklap válasza.