Elsikkadó reformok: lesz itt egyáltalán változás?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nem sok változásra számíthatunk, ha ilyen ütemben folytatódik az adóreformok visszavonása. Nem vonják össze a kisadókat, és 2009 után sem lesz kötelező az építmény és telekadó értékalapon történő kivetése – írja a Világgazdaság.

A legfrissebb értesülések szerint a kormány eláll a korábban tervezett három kisadó összevonásától, ami részben annak is köszönhető, hogy a munkáltatók több fórumon is kinyilvánították, az adóösszevonás nemhogy egyszerűsítést, de plusz terheket jelent nekik.

Nem lesz elfogadva az a javaslat sem, miszerint 2009-től az építmény- és telekadót az önkormányzatok a számított érték alapján vetnék ki, hanem megmarad a választás lehetősége, vagyis az az önkormányzat, amelyik továbbra is terület alapon vetné ki azt a terhet, megteheti. Így ez nem fog jelentős változást okozni, mivel az önkormányzatok nem igazán ragaszkodtak eddig sem az értékalapú adóztatáshoz.

A 2008-as ingatlanadó kivetése is eltűnhet a süllyesztőben, mivel eddig még semmilyen döntés nem született, így sok szakember szerint várhatóan ebben a ciklusban már semmi nem lesz belőle.

A tegnap befejeződött általános vita az új áfa törvényről sem okozott nagy újdonságokat, a már eddig is nyilvános véleményét hangoztatta minden résztvevő. Viszont úgy tűnik, áfa-mentes marad a szennyvízcsatorna-hálózat építésének beruházási költségeihez való lakossági hozzájárulás, de a munkaerő-igényes ágazatok kedvezményes áfa-kulcsának 2008-as bevezetésére nincs sok esély.

Forrás: Pénzcentrum


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

Hullócsillagok – adócsaló médiavállalat omlott össze

Rövid életű, egyben hamis csillagként ragyogott a médiaiparban az a bűnszervezet, amely megközelítőleg kétmilliárd forintnyi áfa befizetését csalta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó hasznot készpénzben, ingatlanban, illetve drága gépkocsikban halmozták fel. A pénzügyi nyomozók nagyszabású akciója során 52 helyszínen csaptak le egyszerre a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói, a Bevetési Igazgatóság járőrei, valamint a MERKUR bevetési egység.