Hamis árut szállító kamionra csapott le a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

8 millió forintot meghaladó értékben kerültek elő a hamis márkajelzésű ruhák.


Nyolcmillió forintot meghaladó értékben hamis márkajelzésű ruhákat találtak egy kamionban a pénzügyőrök – közölte a NAV kedden.

A közlemény szerint a pénzügyőrök a magyar-román határnál, Ártánd térségében közúti ellenőrzést tartottak, ennek során állították meg a kamiont. A jármű – a vezetője által átadott fuvarokmányok szerint – Törökországból Észtországba tartott.

Forrás: NAV

A rakomány szúrópróbaszerű átvizsgálásakor hamis márkajelzéssel és felirattal ellátott ruhák kerültek elő. A gyermekruházati termékek mellett felnőttruhák – nadrágok és kabátok – is voltak a szállítmányban. 

A sofőr azt mondta, nem volt tudomása arról, hogy védjegyoltalom alá eső termékeket is szállít.

A számvitel nagy kézikönyve 2015

Részletezi az év közbeni és év végi számviteli teendőket; tippeket ad a jogszabályok kreatív alkalmazásához, egy-egy feladat alternatív megoldásához; számos ábrát, példát, összefoglaló táblázatot tartalmaz

A könyv áráért most megkapja az 57 számviteli eset megoldása c. kiadványt

Megrendelés >>

A pénzügyőrök a hamis ruházati termékeket lefoglalták és ismeretlen tettes ellen büntetőfeljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál – áll a közleményben. 
(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Az utalványok uniós áfaszabályozása (3. rész)

Az Európai Unió Bizottsága a közelmúltban jelentést készített az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak az Irányelv 410b cikke alapján az utalványok fogalommeghatározása, forgalmazási láncai és a be nem váltott utalványok áfaszabályozásáról. E jelentés alapján megvizsgáljuk az utalványok témakörét az áfa-rendszerében.

2024. december 6.

A civil szervezetekre vonatkozó szabályok a társasági adóban

A civil szervezetek gazdaságban betöltött egyedi szerepére tekintettel, ezen szervezetek társaságiadóalap-megállapítási és -fizetési kötelezettségeit a jogalkotó az általános, valamennyi gazdálkodóra vonatkozó szabályokat szem előtt tartva, de az egyedi sajátosságokat figyelembe véve határozza meg. Írásunkban a civil szervezetekre vonatkozó rendelkezéseket és azok gyakorlati alkalmazását ismertetjük, figyelmet fordítva a közhasznú minősítéssel rendelkező szervezetekre vonatkozó speciális szabályokra is.