Háromszáz milliós költségvetési csalás Fejérben


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A mezőgazdasági cég vezetője jogosulatlanul vett fel állami támogatásokat. 


Költségvetési csalás miatt folytatnak nyomozást a NAV pénzügyi nyomozói egy Fejér megyei székhelyű mezőgazdasági társaságnál: a cégtől és annak vezetőjétől háromszázmillió forint értékű vagyont foglaltak le, mert jogosulatlanul vett fel állami támogatásokat.

A NAV keddi közleménye szerint állattartó telepek korszerűsítésére igényeltek 325 millió forint támogatást, majd kisvártatva a társaság vezetője, őstermelőként szintén ilyen támogatást kapott mintegy 15 millió forint értékben.

Három Navigátor adózási, számviteli témában,

15% kedvezménnyel

A csomag tartalmazza az Art. Navigátort, az Áfa Navigátort, és a Számviteli Navigátort, amelyek a csomagkedvezménytől függetlenül külön is rendelhetőek!

Megrendelés >>

A támogatás elszámolásához olyan számlákat nyújtottak be, amelyek mögött valós gépeladás nem volt, vagy a számlákon a valóságosnál jóval magasabb ár szerepelt. A fiktív számlákat két békés megyei cég állította ki, amely alacsonyabb áron beszerezte a gépeket, később pedig magasabb áron továbbszámlázták a Fejér megyei társaságnak.

Az adásvételek csak papíron bonyolódtak, azaz a számlák mögött valós eladás nem volt, de a hatóság megtévesztésére a számlákon szereplő összegeket a Fejér megyei cég átutalta a számlázóknak, majd azok más, hamis szerződésekkel álcázva visszajuttatták neki a pénzt. 

A NAV nyomozói revizorok, IT-szakemberek és pénzügyőrök közreműködésével hat megyében 13 helyszínen hajtottak végre akciót. Többek között lefoglalták a hamis ügyletek dokumentumait, a könyvelési iratokat. A bűncselekménnyel okozott kár biztosításaként 300 millió forint értékben lefoglaltak mezőgazdasági gépeket, tartozékokat és ingatlanokat. 

Az ügyben a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának pénzügyi nyomozói folytatják a nyomozást. Költségvetési csalással két férfit gyanúsítanak. A bűncselekmény büntetési tétele akár 8 évig terjedő börtönbüntetés is lehet.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 13.

A közvetett adózás rendszere Algériában (3. rész)

Az áfát 1992-ben vezették be, az elsősorban az ipar és a kereskedelem adóztatására fókuszál. Algériában az áfa a szolgáltatásnyújtás helyett az “egyéb műveletekre” vonatkozik, ide tartoznak például az átruházott jogok, a bérbe adott eszközök vagy az elvégzett tanulmányok. Jöjjenek az érdekes részletek!

2024. szeptember 12.

Kedvező hír a gyógyszercégeknek: kevesebb áfát kell fizetniük

Harmadszor sóhajthatnak fel a gyógyszercégek az Európai Bíróság Novo Nordisk ügyében hozott, a teljes iparág által nagyon várt ítéletének köszönhetően. Milliárdokkal csökkenhet visszamenőleg a teljes szektor áfa terhe, hangsúlyozzák a Baker McKenzie ügyvédei, dr. Riszter Gergely és dr. Bodrogi-Szabó Tímea.