Hatékonyan a változó jogszabályok, útmutatók tengerében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szeretne gyorsan és egyszerűen navigálni a változó jogszabályok, útmutatók, különböző időállapotok között? Szeretné elkerülni, hogy több különböző dokumentumon szövegösszehasonlítást kelljen futtatnia annak érdekében, hogy megtudja mi változott az előző évhez képest?

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal szakemberei által készített tájékoztató anyagok segítenek Önnek eligazodni a különböző jogszabályváltozások tengerében. A NAV Információs Füzeteket most már az Adó Jogtár® Prémium szintjén is elérheti

  • időgépesített formában;
  • változáskövetéssel;
  • témakörre, tárgyszóra, de akár gazdasági eseményre való keresési lehetőséggel; továbbá
  • bejelölheti a szövegben a fontosabb részeket könyvjelzők hozzáadásával, vagy az észrevételeit rögzítheti a digitális jegyzetek funkcióval,
  • egyszerűen kimásolhatja vagy másokkal megoszthatja a kívánt részt a tájékoztatókból;
  • ráadásul egy kattintással átugorhat a hivatkozott jogszabályhelyekre.

Az Adó Jogtáron belül már a startoldalról eléri a NAV Információs Füzetek ikonját, amelyre rákattintva a NAV szakemberi által elkészített anyagok már a jól ismert bontásban megjelennek a képernyőjén. Viszont a Jogtárnak köszönhetően nem szükséges külön-külön évek szerint letöltenie egy témakör vonatkozásában több dokumentumot. Az időgépesített formátum miatt elegendő például az Egyéb adónemek, kötelezettségek ikonra kattintást követően kiválasztania a 31/2022. NAV Információs füzetet, ha Önt a cégautóadózás témaköre érdekli, és a dokumentum eszközsorából már megnyithatja a kívánt időállapotot. A Jogtár pedig ikonnal jelzi, ha egy bekezdés a dokumentum előző időállapotához képest megváltozott, de lehetőséget biztosít arra is, hogy könnyen összehasonlítsa a teljes szöveg vagy egy kiemelt bekezdés két tetszőleges időállapotát.

Ha hozzáadja a kedvenc dokumentumaihoz azokat az információs füzeteket, amelyekre Önnek rendszeresen szüksége van, akkor még gyorsabban és könnyebben elérhetővé válnak a munkája során.

További időt takaríthat meg azáltal is, ha a tájékoztatókban a fontosabb szövegrészeket könyvjelzőkkel megjelöli, illetve észrevételeit a digitális jegyzetek funkció segítségével hozzáfűzi a vonatkozó bekezdéshez.

Mindezeken kívül a Jogtár azzal is segíti a munkáját, hogy a tájékoztatókban hivatkozott jogszabályokat vagy csillagozással jelölt paragrafusokat, illetve egyéb anyagokat buborékban jeleníti meg, de ha rájuk kattint, akkor betöltődik a hivatkozott jogszabályhely vagy dokumentum.

Ha még nem rendelkezik Adó Jogtár® Prémium előfizetéssel, lehetősége van két hétig ingyenesen kipróbálni, kötelezettségek nélkül!


Kapcsolódó cikkek

2024. május 8.

Nyugdíjbiztosítás: nem jár automatikusan az adójóváírás!

Az előző évben az államilag támogatott nyugdíjbiztosítási számláikra összesen 145,5 milliárd forintot fizettek be az ügyfelek. Ez szerződésenként csaknem 300 ezer forintnyi befizetést jelent, vagyis a tárgyévi befizetés után járó 20 százalékos adójóváírás a biztosítottakat átlagosan 60 ezer forintnyi adóvisszatérítéshez juttatja. Ez azonban nem jár automatikusan: az összeget csak azok számlájára utalja az adóhatóság, akik ezt a május 21-ig benyújtandó szja-bevallásukban külön igénylik – figyelmeztet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ).

2024. május 8.

Áfateher a marketingakciókban, promóciókban

Tapasztalataink szerint sok a bizonytalanság a különböző marketingakciók, árengedményi konstrukciók áfa-kezelése tekintetében. Kis túlzással azt állíthatjuk, hogy ahány adóalany, annyiféle áfakezelés. Nagyon sok konstrukció, eljárás létezik (kuponok, pontgyűjtő akciók, utalványok, árengedmények, ingyenesen juttatok termékek, szolgáltatások, szóróanyagok stb.), ám ezek a megoldások jelentős adókockázatot rejthetnek magukban.

2024. május 7.

Niveus: nem nagy siker eddig az eÁFA

Az eÁFA rendszert 2024 elején vezették be, de az elmúlt hónapok tapasztalati alapján eddig nem igazán használták a vállalkozások. A Niveus Consulting Group ügyfélkörében végzett nem reprezentatív felmérés alapján az derült ki, hogy az eÁFA rendszer sok esetben hibákkal küszködik és sok javítás vár még rá annak érdekében, hogy elterjedjen – olvasható a cég közleményében.