Ingatlanadót és magas szja-t javasol az IMF


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A növekvő jövedelmi különbségek lassítják a gazdasági növekedést; ezek ellen ingatlanadóval és 50 százalék körüli legmagasabb szja-kulccsal lépne fel az IMF – írja a Napi.hu.


Az IMF csütörtökön kiadott tanulmánya szerint számos fejlett országban a jövedelmi egyenlőtlenség utoljára az 1930-as évek nagy gazdasági világválsága idején volt ilyen magas. Az egyre mélyülő jövedelmi szakadék viszont káros: lassítja a gazdasági növekedést és politikai instabilitáshoz vezet.

Az IMF szerint sok ország csökkenthetné a vagyoni egyenlőtlenséget szigorúbb ingatlanadókkal és progresszív személyi jövedelemadókkal.

A szervezet számításai szerit a legmagasabb szja-kulcsok átlagosan 30 százalékosak világszerte, ami fele akkora, mint a nyolcvanas években volt. A legtöbb állami bevétel 50-60 százalékos felső kulcs mellett keletkezne, a felső kulcs optimális szintje pedig ez alatt van pár százalékkal.

További részleteket itt talál.

Adó-kódex Számvitel 2014

A márciusban megjelenő kiadvány a számviteli változások gyakorlatias, példákkal illusztrált magyarázatait és a hatályos számviteli számviteli törvényt is tartalmazza. Megrendelés itt

Rendelje meg a TB és a Számviteli kódexet együtt, egy kiadvány áráért!


Kapcsolódó cikkek

2023. szeptember 28.

A forrásbevonásban segíti a vállalkozásokat egy új alkalmazás

Elkészült a Vállalkozói Információs Portállal (VALI) integráltan működő Forrástérkép elnevezésű alkalmazás, amely a finanszírozási lehetőségek bemutatásával segíti a vállalkozásokat, azon belül főként a mikro- és kisvállalkozásokat – közölte az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft.

2023. szeptember 28.

Kell-e sírnia Argentínának?

A XIX. század végétől a nagy gazdasági válságig (1930) tartott Argentína igazi aranykora: ekkor az egy főre jutó GDP még az Egyesült Államokat is megelőzte és Argentína a világ 7. leggazdagabb országa volt. A nagy gazdasági válság súlyosan érintette az országot, amely kis túlzással ebből a sokkból a mai napig nem tudott feltápászkodni. Argentína adórendszere bonyolult és nem befektetőbarát.