Inkább otthonról dolgozzunk!


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Ha az EU-ban a munkavállalók tíz százaléka hetente pár napot otthonról dolgozhatna, akkor 22,19 millió tonna szén-dioxidtól mentesülne a környezetünk.

A Föld Napján Magyarország hét városában rendeztek egy időben online konferenciát a fenntartható fejlődés szolgálatában álló infokommunikációs megoldásokról. Különösen az online konferencia és a távmunka előnyeit hangsúlyozták a konferencia előadói, hiszen ezekkel a megoldásokkal jócskán vissza lehetne szorítani a káros anyagok kibocsátását.

Egy átlagos, kis létszámú virtuális, online konferenciával, a helyszínre utazás elkerülésével 2,1 millió tonna CO2-től mentesíthetjük a környezetet. Ez a mennyiség körülbelül 260 Eiffel-torony súlyának felel meg. Ráadásul a videokonferenciák új generációjával – a telepresence-szel – ma már tárgyalópartnerünk valósággal beléphet irodánkba, ugyanis a rendszer térhatású, folyamatos, nagy felbontású és életnagyságú képpel kápráztatja el a felhasználókat.

Hasonló pénzügyi megtakarításokat eredményez, és környezetvédelmi célokat szolgál a virtuális üzenetküldő, a hangposta-szolgáltatás, az online számlázás és az elektronikus papír használata. Mivel az infokommunikációs technológiák ma már felszabadíthatják a munkavállalót a helyhez kötöttségétől, a távmunka is hozzájárulhat környezetünk védelméhez.

Forrás: FIGYELŐNET


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.