Internetadó: máris visszavonul a kormány


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kedd este már felső korlátot emlegetett a kormányzat a délután bejelentett, brutális mértékű internetadóval kapcsolatban. Az eredeti tervben 150 forintot kellene fizetni minden letöltött gigabájt után. Ha így maradna, egyes esetekben előfordulhat, hogy a szolgáltató fizet majd azért, hogy internetet biztosít – írja a Hvg.hu.


Óriási felháborodás kísérte az interneten a kedd délután bejelentett internetadó tervét. A kormány elképzelése szerint letöltött gigabájtonként 150 forintot kellene fizetni minden előfizetőnek. Ez a legtöbb előfizető esetében azt jelentené, hogy a szolgáltatás adóvonzata többe kerül, mint maga a szolgáltatás.

Egy átlagos, 4000 forintos előfizetés esetében ez 17,5 százalékos drágulást jelentene, a drágább üzleti előfizetéseknél pedig 100 fölötti lehet a szolgáltatás adóvonzata. Azaz előfordulhat, hogy a szolgáltatóknak veszteséges lesz a szolgáltatás. A javaslat elvileg az internetszolgáltatók megadóztatásáról szól, de a korábbi példákhoz hasonlóan az adó legalább egy részét a szolgáltatók a felhasználókra hárítanák át.

Kedden megjelent egy MTI-információ arról, hogy az adó mértéke magánszemélyenként legfeljebb 700 forint, cégeknél pedig legfeljebb 5000 forint lehet. Később Rogán Antal az Indexnek azt mondta, hogy talán ezer forint körüli felső korlátot tart elfogadhatónak – írja a Hvg.hu.

A bejelentett adóváltozásokról szóló cikkeinket itt, itt, itt és itt találja.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 1.

eÁFA: már benyújtható az önellenőrzés

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) eÁFA-rendszerében már benyújthatók az újfajta bevallási lehetőséggel beadott bevallások önellenőrzései mind a webes felületen, mind a gép-gép kapcsolaton keresztül.

2024. július 1.

Enyhe zsugorodás júniusban: 50 pont alá esett a júniusi BMI

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júniusi értéke: 49,4. Júniusban a válaszadók az előző hónaphoz képest mérsékelt visszaesésről számoltak be. Az elmúlt időszak mérsékelt bővülését követően ebben a hónapban fordulat következett be a feldolgozóiparban, a BMI index 50,0 pont alatt áll – közölte hétfőn a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).