Internetáfa: Deutsch V4-összefogást sürget


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A miniszterelnöki biztos szerint közös összefogásra van szükség.


Kormányzati szándék van arra, hogy a visegrádi négyek (V4) együtt lépjenek fel az internetezés általános forgalmi adójának csökkentése érdekében – mondta el Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos az MTI érdeklődésére egy hétfői budapesti háttérbeszélgetésen.

Közölte, a V4 külügyminisztereinek májusi tanácskozásán lehet téma, hogy javasolják, a tagállamok sorolhassák a kedvezményes áfakörbe ezt a szolgáltatást. Hozzátette, „jó esély van arra, hogy ez átmenjen uniós szinten”, de ha a kezdeményezés nem jár sikerrel, akkor Magyarország derogációt kér ebben a kérdésben.

A politikus megjegyezte: Magyarországon az a minimális cél, hogy három éven belül elérje a 85 százalékos uniós átlagot az internethasználók ma 63-70 százalékos aránya, ennek pedig a hálózat- és a kompetenciafejlesztés mellett lényeges eszköze a hozzáférők körének bővítése.

Új szolgáltatásokkal bővült az Adó Online:
  • díjmentes cikk és szaklap értesítő
  • kérdés-válasz szolgáltatásunk kényelmesebb használata
  • egyedi szaklap ajánlatok

Deutsch Tamás hangsúlyozta: sehol a világban nem volt sikeres  a digitális átmenet aktív állami szerepvállalás nélkül. Megjegyezte, Magyarországon korábban nem azzal volt probléma, hogy mit tett e téren a kormányzat, hanem azzal, hogy „követő volt” a cselekvés.

Mint mondta, a digitális átmenet terén Észak-Amerika és Ázsia mögött egyre inkább lemaradó Európának három-öt éve van a sikeres digitális átmenetre, nem véletlen, hogy a 2014-2019-es európai parlamenti ciklus kiemelt témája a közös digitális piac létrehozása.

A miniszterelnöki biztos lényeges kérdésnek nevezte, hogy miként sikerül megfelelni az ipar digitalizálásának, példaként említve, hogy miközben három-öt év múlva nem lesz értékelhető gazdasági tevékenység digitális működés nélkül, a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások alig ötödének van honlapja.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 19.

Kapcsolt vállalkozási viszony megítélése

„X” és „Y” társaság az ügyvezetés egyezőségére tekintettel kapcsolt vállalkozási viszonyban álló adózók. Az „Y” társaság a 100 százalékos tulajdonosa „Z” társaságnak, e két társaság tehát a többségi befolyás alapján minősül kapcsolt vállalkozásnak, az ügyvezetés egyezősége e tekintetben nem áll fenn. Az „X” és a „Z” társaság tulajdonosi háttere teljes mértékben különbözik egymástól, egyik adózó sem gyakorol többségi befolyást a másikban. Kérdésünk arra irányul, hogy „X” és „Z” társaságok között ebben az esetben fennáll-e a kapcsolt vállalkozási viszony.

2024. szeptember 19.

Adóelőnyök a megújult K+F rendszerben

A K+F tevékenységekhez kapcsolódóan már eddig is több adónemben – társasági adó, helyi iparűzési adó, innovációs járulék, szociális hozzájárulási adó, Kiva – lehetőség volt az adóalap csökkentésére vagy adókedvezmény igénybevételére. Az adózási kedvezmények mellett a kutatás-fejlesztési tevékenységek kapcsán a vállalkozások más, közvetlen állami támogatásokra is jogosulttá válhatnak. Ahhoz, hogy ezekkel a kedvezményekkel élni tudjon egy vállalkozás, fontos meggyőződni arról, hogy az adott tevékenység a hazai és nemzetközi szabályozás alapján valóban kutatás-fejlesztésnek minősül-e.

2024. szeptember 18.

Kétszázmilliós adócsalás miatt emeltek vádat több ember ellen

Bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Nógrád Vármegyei Főügyészség két gyógyászati segédeszközöket gyártó cég vezetői, ortopéd szakorvosok és társaik ügyében, akik az ortopéd cipők után járó társadalombiztosítási támogatást jogosulatlanul visszaigényelve csaknem 200 millió forint kárt okoztak a költségvetésnek.